31 Aralık 2022

2022’de En Çok Okunan 10layn.com İçerikleri

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Evde Hazırlayabileceğiniz 10 Kolay Kokteyl Tarifi

Özellikle bahar ve yaz aylarında yalnızca birkaç malzemeyle hem lezzetli hem de serinletici kokteyller yapmanıza yardımcı olmak için hazırladığımız kokteyl tarifleri listemiz, 2022 yılının en çok okunan içeriği olmuş.

Kış günlerine lezzet katacak diğer kokteyl tarifleri listelerimize de göz atmayı unutmayın:

İçinizi Isıtacak 10 Kış Kokteyli
Soğuk Günleri Isıtacak Kış Kokteylleri

kokteyller

10 Maddede Jagermeister Nasıl İçilir?

Merak uyandırıcı efsaneleri ile dünyanın en popüler likörlerinden biri olan Jagermeister’in saklama koşullarından içim şekillerine kadar birçok bilgiye ulaşabileceğiniz içeriğimiz 2022’de en çok okunanlar listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

Jagermeister: İyi Tadı Anlamak için Almanca Bilmenize Gerek Yok yazımız da ilginizi çekebilir.

jagermeister ve geyik

10 Maddede Gin (Cin) Hakkında Her Şey

16. yüzyılın ortalarında ilaç olarak Hollanda’da üretilmeye başlanan ve bugün dünyanın neredeyse tamamında tüketilen Cin hakkında tüm merak ettikleriniz için içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

En Popüler Kırmızı Şarap Çeşitleri

Kırmızı şarap deyip geçmeyin! Kırmızı veya siyah üzümden üretilen, her birinin aroması, kıvamı ve lezzeti birbirinden farklı olan kırmızı şarap çeşitlerini daha yakından tanımak için binlerce okurumuz gibi siz de hemen içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Üzüm bağlarında başlayıp sofralarımıza kadar uzanan yolculuğu ve içine girdikçe derinleşen dünyasıyla şarap hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve tüyolardan faydalanmak için şarap ile ilgili diğer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz.

şarap şişeleri

Bol Kahkahalı Sohbetlerin Tamamlayıcısı Biranın Yanında Ne Yenir?

2022’de en çok okunan beşinci içeriğimiz, her bira sever için cevabı farklı da olsa, kendi rutininden çıkmak ya da misafirlerine bol çeşitli bir bira sofrası hazırlamak isteyenler için hazırladığımız, tabiri caizse ‘bira mezeleri’ listemiz olmuş.

bira mezeleri

10 Maddede Absent ya da Yeşil Peri

Absent hakkında fazla söze gerek yok. Hepimizin yerine Oscar Wilde özetlemiş:

‘İlk bardaktan sonra, olmasını istediğiniz şeyleri sanki öyleymişler gibi görürsünüz. İkinci bardaktan sonra, hiç yoklarmış gibi olur. Sonraysa, gerçekte nasıllarsa aynen öyle görmeye başlarsınız ki, işte bu dünyanın en berbat duygusudur.’

The Absinthe Drinker, Viktor Oliva
The Absinthe Drinker, Viktor Oliva

10 Maddede Viski Çeşitleri

Single Malt’tan Tennessee’ye, Scotch’tan Bourbon’a viski dünyasına hızlı bir bakış…

10 Maddede Viski Nasıl İçilir ve Viski Terimleri ve Anlamları içeriklerimiz de ilginizi çekebilir.

viski bardağı ve meşe fıçı

10 Maddede Tekila Hakkında Her Şey

Agave bitkisinden üretilen ve Meksika denildiğinde akla ilk gelen içecek olan tekila hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz içeriğimiz, 2022’nin en çok okunan 8. yazısı olarak listemizde yerini alıyor.

10 Maddede Sanat ve Sanat Dalları

Alkollü içeceklere gösterilen ilginin ardından, listemizin dokuzuncu sırasında sanat, güzel sanatlar ve güzel sanatların sınıflandırılması hakkında genel çerçevede bilgi edinebileceğiniz sanat ve sanat dalları içeriğimiz bulunuyor.

sanat dalları dans bale

20. Yüzyılın En Etkili Sanat Akımları

Sürrealizmden Dadaizm’e, Kübizmden Minimalizme 20. yüzyılda en etkili olan sanat akımlarıyla ilgili detaylı bilgi edinebileceğiniz içeriğimiz 2022’nin en çok okunan 10. yazısı olarak karşımıza çıkıyor.

sürrealist resim
2022 yeni yıl
Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.