28 Aralık 2018

10 Maddede Jagermeister Nasıl İçilir?

Burcu Tur Yüksel Akay

~6dk

Jagermeister: İyi Tadı Anlamak için Almanca Bilmenize Gerek Yok yazımızın ardından şimdi de Jagermeister nasıl içilir, sorusunu cevaplıyoruz.

Başlarken

Dünyanın en fazla tüketilen likörlerinden biri olan Jagermeister’ın, buzlukta ya da derin dondurucuda saklanması öneriliyor.

Oda sıcaklığında değil, 4 ile en ideal kabul edilen -18 derece arasında tüketilmesi, likörün aromasını ve tadını ortaya çıkartıyor. Ayrıca daha keyifli bir içim sunuyor.

jagermeister nasıl içilir

Jager Shot

İçindeki 56 malzemeyle, Jagermeister hali hazırda bir kokteyl olarak görülebilir.

Shot içeceğiniz likör için yalnızca buz gibi Jagermeister’a ve yine buz gibi shot bardaklarına ihtiyacınız var.

Jagermeister Fresh Orange

Jagermeister Fresh Orange hazırlamak için uzun bardaklar, kırılmış buz, taze sıkılmış portakal suyu ve Jagermeister’a ihtiyacınız var.

Parçalanmış buzlarla bardağın yarısından fazlasını doldurun. Üzerine jagermeister’ı ve ardından portakal suyunu ekleyin.

Dilerseniz bardağı portakal dilimleriyle süsleyerek servis edebilirsiniz.

Jager Energy & Jagerbomb

Her ikisi de enerji içeceği kullanılarak hazırlanır.

Jager Energy hazırlamak için uzun bir kokteyl bardağına birkaç küp buz koyun. Üzerine 1 shot jagermeister ekleyin ve buzu liköre bulayın. Ardından bardağı enerji içeceğiyle doldurun. Dilerseniz bardağı limon ya da portakal dilimiyle süsleyebilirsiniz.

En sık tercih edilen içme şekillerinden biri olan Jagerbomb hazırlamak içinse, uzun kokteyl bardağının ya da 50cc’lik bir bira bardağının yarısını enerji içeceğiyle doldurun. İçine bir shot Jagermeister ekleyin.

Jagerbomb’un özelliği iki içeceğin birbirine karışmamasıdır. Bu yüzden karışım hazırlandıktan sonra kısa sürede tüketilmelidir.

jagerbomb

Jager Tonic

Jager Energy ile aynı şekilde hazırlayacağınız Jager Tonic için sadece uzun kokteyl bardağına, buz gibi Jagermeister’a, toniğe ve her bardak için 2-3 buz küpüne ihtiyacınız var.

Berlin Mule

Berlin Mule için buz gibi Jagermeister’a ekleyeceğiniz zencefilli bira, yeşil limon, salatalık, buz küpleri ve uzun kokteyl bardağı gerekiyor.

Her bardağa bir shot Jagermeister ile 2-3 buz küpü koyun. Üzerine zencefilli bira ekleyin. İçine dikey kestiğiniz iri bir dilim salatalık ve yeşil limon dilimi ekleyin.

Ve Berlin Mule hazır!

Jagermeister Hunter’s Tea

Jagermeister Hunter’s Tea için malzemelerimiz bir viski kadehi, 1 shot Jagermeister, yarım shot bardağından biraz daha az limon suyu, bir tutam siyah çay, shot bardağının yarısından daha az akçaağaç şurubu ve birkaç buz küpü.

Siyah çayı demleyin ve soğumaya bırakın. Jagermeister, çay, limon suyu ve şurubu karıştırın. Karışımı buz küplerini koyduğunuz viski kadehine boşaltın ve iyice karıştırın.

Avcının Çayı hazır!

Meistertini

Meistertini; 1 shot Jagermeister, yarım shot bardağı tatlı vermut, çeyrek shot bardağı akçaağaç şurubu, tercihinize göre 1 ya da 2 shot espresso ve buz küpleri ile hazırlanıyor.

Meistertini için martini kadehi kullanabilirsiniz.

Martini kadehini ve karıştırma kabını tamamen buzla doldurun. Tüm malzemeyi karıştırma kabına ekleyin. İyice karıştırın. Martini bardağındaki buzu boşaltın. Hazırladığınız karışımı soğuyan martini kadehine koyun.

Meistertini’niz içmeye hazır!

jagermeister shot

Jagermeister Cut

Hızla hazırlayabileceğiniz Jagermeister Cut için sadece yarım shot Jagermeister’a, yarım shot bourbon viskiye ve shot bardağını süslemek için 1 dilim limon kabuğuna ihtiyacınız var!

Viski ve Jagermeister’ı karıştırın. Afiyet olsun!

Beer & Deer

Soğutulmuş biranızın içine 1 shot bardağıyla buz gibi Jagermeister ekleyin.

Afiyet olsun!

BONUS I

Jager Bomb Train

 

BONUS II

Listemizde yer alanların dışında, Jagermeister kullanarak hazırlayabileceğiniz belki onlarca kokteyl bulunuyor.

Fakat biz, Jagermeister nasıl içilir, sorusuna kısa bir ekleme yapmak istiyoruz: Jagermeister nasıl yenir?

Tavuk marina ederken ya da tavuk kanadı kızartırken sosunuza ekleyeceğiniz bir miktar Jagermeister ile yeni lezzetlerle tanışacağınıza emin olabilirsiniz.

Browni sosuna biraz ekleyerek misafirlerinize daha leziz bir tatlı sunabilirsiniz.

Ayrıca kahvelerinize de bir miktar Jager ekleyerek kahve keyfinizi katlayabilirsiniz.

Not: Listede yer alan görsellerde jagermeister.com web sitesinden faydalanılmıştır.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.