29 Aralık 2017

Tüm Zamanların En Fazla Hasılat Yapan Yeni Yıl Filmleri

Burcu Tur Yüksel Akay

~5dk

Home Alone (Evde Tek Başına)

Tüm zamanların en fazla hasılat yapan yeni yıl filmleri arasında birinci sırayı, 1990 yapımı Evde Tek Başına alıyor.

Başrolünde Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stern’in yer aldığı film, En İyi Orijinal Müzik kategorisinde Akademi Ödüllerinde aday gösterilirken Culkin, Altın Küre Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterilen en genç oyuncu oldu.

How the Grinch Stole Christmas (Grinç)

2000 yapımı film, Dr. Seuss’un çocuk klasiğinden uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Ron Howard’ın yaptığı filmde Grinç’i Jim Carrey canlandırmıştır.

The Polar Express (Kutup Ekspresi)

Robert Zemeckis’in yönetmenliğini üstlendiği animasyon film, 2004 yılında gösterime girmiştir. Tüm zamanların en fazla hasılat yapan yeni yıl filmleri arasında üçüncü olan Kutup Ekspresi’nde karakterleri Tom Hanks, Andrew Ableson, Chris Coppola, Josh Hutcherson, Michael Jeter, Nona Gaye, Jimmy Bennett ve Eddie Deezen seslendirmiştir.

Home Alone 2: Lost in New York (Evde Tek Başına 2)

Chris Columbus’un yönettiği, Home Alone serisinin ikinci filminde, başrolleri yine Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stern paylaşmıştır. 1992 yapımı filmin 1997, 2002 ve 2012 yıllarında devam filmleri çekilmiş olsa da bu filmler, serinin ilk iki filmi kadar dikkat çekmemiştir.

Elf

Kendisini Elf zanneden Buddy’nin yaşı ilerledikçe ve boyu uzadıkça bir insan olduğu ortaya çıkar. Gerçek babasını aramak için New York’a giden Buddy, insanların Noel’e olan inancının azlığından endişe duymaya başlar ve böylece olaylar gelişir.

2003 yapımı Grinç’in yönetmenliğini Jon Favreau üstlenirken oyuncular arasında Zooey Deschanel, Peter Dinklage, Will Ferrelli, James Caan ve Mary Steenburgen yer alıyor.

The Santa Clause

Noel Baba kaza geçirdiğinde onun sorumluluklarını biri yerine getirmelidir. Bu görev, kazaya tesadüfen tanık olan Scott Calvin’e düşer.

John Pasquin’in yönettiği, 1994 yapımı The Santa Clause’da; Tim Allen, Judge Reinhold, Wendy Crewson, Eric Lloyd ve David Krumholtz oynuyor.

https://youtu.be/t067u2Jnks0

The Santa Clause 2

The Santa Clause serisinin ikinci filmi olan ve 2002 yılında seyirciyle buluşan The Santa Clause 2’nin yönetmenliğini Michael Lembeck yapıyor. Serinin ilk filminde olduğu gibi oyuncular arasında Tim Allen, Judge Reinhold, Wendy Crewson, Elizabeth Mitchell, Eric Lloyd ve David Krumholtz gibi isimler yer alıyor.

A Christmas Carol (Yeni Yıl Şarkısı)

Charles Dickens’ın Bir Noel Şarkısı isimli hikayesinden uyarlanan filmin yapım yılı 2009. Yönetmen ve senarist koltuğunda Robert Zemeckist’in oturduğu filmde ana karakter olan Ebenezer Scrooge’ı ve Scrooge’a musallat olan hayaletleri Jim Carrey canlandırıyor.

Filmin diğer önemli rollerinde Gary Oldman, Cary Elwes, Colin Firth ve Bob Hoskins yer alıyor.

Four Christmases (Zoraki Tatil)

2008 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Seth Gordon oturuyor. Reese Witherspoon, Vince Vaughn, Robert Duvall, Kristin Chenoweth ve Jon Voight’in yer aldığı film, aileleriyle olmaktansa tatil yapmayı tercih eden Kate ve Brad’in tüm uçuşların iptal olduğu bir Noel tatilini konu alıyor.

Daddy’s Home 2

2017 yapımı filmin yönetmeni, serinin ilk filminde de olduğu gibi Sean Anders. Oyuncu kadrosunda ise Will Ferrell, Mark Wahlberg, Mel Gibson, Linda Cardellini ve Thomas Haden Church yer alıyor.

 

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.