20 Ekim 2017

10 Maddede Yeni Başlangıçların Temsilcisi: Koç Burcu

Burcu Tur Yüksel Akay

~3dk

Koç Burcu

Zodyak’ın ilk burcu; doğumların ve yeni başlangıçların temsilcisi. Savaşın, zaferlerin, arzunun ve hareketliliğin vücut bulmuş hali.

Koç’lar hayatı heyecanlı, eğlenceli ve keşfedilmesi gereken bir macera olarak görürler. Hayatın tadını çıkartmak, sunduklarını yakalamak isterler.

Doğal, istekli, girişken, yenilikçi ve içgüdüseldirler; Koçlardan çekingen tavırlar, hassas davranışlar ve düşünülmüş tepkiler beklemek onlara haksızlık etmektir.

Denetlenmekten, sınırlandırılmaktan ve baskıdan hoşlanmazlar. Kendileri bile kendilerine sınır koymazken bir başkasının bunu yapabilmesi beklenemez; ama oldu da sınırlanmış hissettiler, aniden saldırganlaşabilirler.

Hırs, yarış ve rekabet kavramları Koçlar için üretilmiş olabilir. Hayat amaçları kusursuzluk derecesinde başarılı olmaktır ve hiçbir zaman hiçbir şeyle yetinmezler.

Genellikle sert ve tepkisel bir yapıları vardır. Yaşamın her anında meydan okuyacak biri ya da bir şey bulurlar. Soğukluk derecesinde mantıklı ve keskin düşünürler.

Sabırsızdırlar, tahammül sınırları düşüktür. Uzun süreli hedefler ve ne kadar çalışkan olsalar da uzun süre çaba gösterilmesi gereken işler onlara göre değildir.

Koçlar için dostluk fazlasıyla ön plandadır. Aldırmaz görünmelerine rağmen dostlarına karşı düşünceli, hassas ve duygusaldırlar. Ancak amaçları bu olmasa da karşılarındakini kıracak kadar açık sözlü ve küstah olabilirler.

Dikkat çekici, pratik zekalı koçlar, karşılarındaki insanları kolaylıkla etkileyebilirler. Başkalarını motive ve ikna etme konusunda da oldukça başarılılardır.

Son olarak; bir Koçu metrelerce öteden tanımak için fazla çaba göstermenize gerek yoktur. Kafasına koyduğunu yapan, özgüveni yüksek, soğukkanlı, temkinli, kimi zaman tehlikeli konularda bile büyük bir cesaret gösteren ve yalnız hareket eden o kişi, büyük olasılıkla bir koçtur.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.