20 Ekim 2017

Yeni Yetenekler Kazanmanıza Yardımcı Olacak 10 Web Site

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Günümüzde yeteneklerimizi keşfetmek, farklı alanlara yönelmek ya da kendimizi geliştirmek için pek çok seçeneğimiz var. Bunlardan biri de çevrimiçi, öğretici web siteler. Bu web siteler sayesinde uzun zamandır öğrenmek istediğiniz konulara yönelmek için mekan değiştirmenize gerek yok. Bilgisayarınız, tabletiniz ya da akıllı telefonunuzla yeni beceriler kazanabilirsiniz.

SKILLSHARE

12.000’den fazla dersin yer aldığı Skillshare’de videolar aracılığıyla çevrimiçi dersler alabiliyor ve projelerle kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Yeni yetenekler kazanmanın yanı sıra siz de dersler hazırlayabiliyorsunuz.

Eğitimlerin tamamen ücretsiz olduğu Skillshare’de iş yönetiminden tasarıma, yazarlıktan fotoğrafçılığa kadar pek çok alanda eğitim kategorisi bulunuyor.

CODEACADEMY

25.000’den fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Codeacademy, kod yazmayı interaktif ve ücretsiz olarak öğrenebileceğiniz bir web site.

Codeacademy ile web site kodlamayı ve geliştirmeyi öğrenebilir ya da bu alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz.

COURSERA

Coursera, çok sayıda üniversite ve organizasyondan çevrimiçi dersler almanızı sağlıyor. Coursera ile proje yönetiminden kodlamaya, algoritmadan psikoloji ve İngilizceye kadar çok sayıda kategoride  eğitim alabiliyorsunuz.

KHAN ACADEMY

Khan Academy, eğitim almak isteyen herkese açık bir platform. Lisans seviyesinde eğitimlerin de yer aldığı Khan Academy’de matematikten tarihe, mühendislikten sanat ve ekonomiye kadar çok sayıda kategori arasından eğitim almak istediğiniz konuyu seçiyorsunuz.

Tamamen ücretsiz olan Khan Academy’de derslerle ilgili gelişiminizi ve öğrenme düzeyinizi de takip ve test edebiliyorsunuz.

ALISON

Yüzlerce konu seçeneği bulunan Alison, muhasebeden kodlamaya, gazetecilikten sanata, mühendislikten yogaya kadar çok sayıda kategoride ücretsiz eğitim almanızı sağlıyor. Ayrıca insan kaynakları, web tasarım ve psikoloji gibi pek çok alanda diploma programlarına da sahip.

FUTURELEARN

Future Learn, çevrimiçi derslerin yanı sıra sertifika programları da düzenliyor. Eğitim kategorileri içinde iş yönetimi, psikoloji, ekonomi ve dil eğitimleri bulunuyor.

DUOLINGO

Ömrünüz boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Duolingo; İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi çok sayıda dili öğrenmenize yardımcı oluyor. Türkçe anadil seçeneğinde, şu anda İngilizce ve Almanca bulunan program her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

Duolingo, dil eğitiminin yanı sıra seviyenizi ölçebileceğiniz testler sunuyor. Ayrıca seviyenizi LinkedIn’e kaydedebiliyorsunuz.

OPENCULTURE

Üniversiteler ile işbirliği içinde eğitim programları sunan Open Culture, lisans seviyesinde eğitim programlarının yanı sıra sertifika programlarına da sahip.

Open Culture, sanattan mühendisliğe, sosyal bilimlerden tasarım derslerine kadar geniş kapsamlı bir çevrimiçi öğrenme sitesi.

CREATIVELIVE

Creative Live’ı kullanarak videolar aracılığıyla müzikten fotoğrafçılığa ve yaşama dair çok sayıda alanda ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz.

EDX

Edx, mimariden sağlığa, sanattan tarihe ve hukuka kadar pek çok alanda lisans düzeyinde, ücretsiz eğitim almanızı sağlıyor. Ayrıca web site, çeşitli sertifika programlarına da sahip.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.