12 Nisan 2022

İstanbul’un Sevimli İlçesi Silivri’de Yapılabilecek 10 Şey

Nisan Ayışığı

~4dk

Silivri’nin meşhur plajlarında yüzmek

Durgun denizi ve birbirinden güzel plajlarıyla Silivri, yazın şehirden uzaklaşarak huzur bulmak isteyenler için ideal bir yerdir. Silivri Plajı, Semizkum Plajı, Gümüşyaka Plajı ve daha niceleri denizin tadını çıkarabileceğiniz, kumsalda güneşlenip dinlenebileceğiniz en iyi İstanbul plajları arasında yer alır.

silivri plajları

Silivri sahilindeki dalgakırana gitmek

Silivri sahilindeki dalgakıranda oturup balık tutarken martı sesini dinleyebilir, deniz kokusunu içinize çekebilir, sahil yolu buyunca yürüyüşe çıkabilir ve yerli halkın kurduğu tezgahları dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz.

dalgakıran silivri

Silivri Yoğurt Festivali’ne katılmak

Silivri’ye gidip yoğurt yemeden ve Yoğurt Festivali’ne katılmadan dönmek olmaz! Genellikle temmuz ayının sonundan ağustosun ilk günlerine kadar süren festival, çeşitli sanatçıların konserleriyle ve sahilde düzenlenen yoğurt etkinlikleriyle her yıl binlerce kişiyi ağırlıyor.

Kale Park’a gitmek

Amfi tiyatrosu, seyir dürbünü, kafeteryası, yürüyüş yolları ve oyun parkıyla Kale Park; sizi kahvenizi yudumlarken muhteşem deniz manzarasını seyretmeye, ağaç ve çiçek kokularını içinize çekmeye ve gün batımını izlemeye davet ediyor.

silivri kale park

Mimar Sinan Köprüsü’nde yürüyüşe çıkmak

Altından Silivri Çayı’nın aktığı Mimar Sinan Köprüsü’nde huzur dolu uzun bir yürüyüşe çıkmak, sizi günün tüm stresinden uzaklaştıracak.

silivri mimar sinan köprüsü

At çiftliklerinde ata binmek

Silivri civarlarında önce ata binebileceğiniz sonra da mangal ya da kahvaltı yapabileceğiniz birçok çiftlik bulunuyor.

silivri at çiftliği

Köfte ve balık ekmek yemek

Köftesi ve balık ekmeği ile meşhur olan Silivri’de, sahil şeridinde birçok köfteci ve balıkçı bulmak mümkün. Özellikle Köfteci Osman ve Olta Restoran ziyaretçilerin göz bebeği olmuş durumda. Deniz manzarasının tadını çıkararak bu eşsiz yemekleri tatmadan Silivri’den ayrılmayın.

Klassis Golf & Country Club’ta golf oynamak

Silivri’deki Klassis Golf & Country Club Otel’de hem konaklayıp hem de otelin sunduğu yüzme, golf ve kahvaltı keyfini çıkarabilirsiniz. Burada düzenlenen golf yarışmalarına katılabilir hatta birinci olma şansını yakalayabilirsiniz.

klassis golf silivri

Silivri-Gümüşyaka gece pazarına gitmek

Gümüşyaka’da yazın neredeyse her gece kurulan gece pazarını dolaşmak tatilcilerin de hobileri arasında. Gece pazarını gezdikten sonra sahilde müzik eşliğinde dondurma ve çay keyfi yapmak da en güzel yanlarından.

silivri gümüşyaka

Yamaç paraşütü yapmak

Yamaç paraşütü yapmak için çok da uzağa gitmeye yok. Silivri’de Kale Park yakınlarında deniz manzarası eşliğinde yapılan yamaç paraşütü keyifli bir deneyim için birebir.

silivri yamaç paraşütü

Kapak Fotoğrafı

Not: Yazı içinde yer alan fotoğraflar Foursquare, supersilivri.com, Fikriyat ve firsat.me web sitelerinden alınmıştır.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Nisan Ayışığı

Nisan Ayışığı

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.