12 Temmuz 2020

Kişisel Gelişimden Seyahate 10 YouTube Kanalı Önerisi

Şeref Rüştü İlbi

~4dk

YouTube kanalı önerilerim arasından eminim en az birisi size uygun olacaktır. Tavsiyem, çayınızın ya da kahvenizin yanına bir defter ve kalem de alın ve bu kanallardan ilginizi çekenleri izlemeye başlayın. 

Tuğçe Sena Gürkan

Tuğçe Sena Gürkan çoğu kişinin bilmediği bir kanal. Şu anda 18 bin abonesi var. Genel olarak içeriklerinden bahsetmek gerekirse; kişisel gelişim ve yaşam stili hakkında. Ayrıca yogayla ilgilenenlerin sevebileceğini düşündüğüm bir kanal. Eksiksiz hepsini olmasa da neredeyse her videosunu izliyorum ve bugüne dek bana çok şey kattı. Not alarak izlemenin de çok fazla faydasını gördüm.

tuğçe sena gürkan youtube kanalı

Beyhan Budak

Beyhan Budak önereceğim 1 milyon üstü takipçisi olan iki kanaldan birisi. 1 milyon abone üstü kanalları az önermemin sebebi, bu kanalları bilen kişi sayısının fazla olması ve benim daha derine inme isteğim. Beyhan Budak aslında bir psikolog. YouTube kanalı da zaten insan psikolojisi ve davranışları üzerine. Eğer yolda dinlemek isterseniz diye de Spotify’da videolarını podcast olarak yayınlıyor. Kesinlikle bakmanızı öneririm.

Beyhan budak youtube kanalı

Yusuf Kayaalp

Yusuf Kayaalp kanalında tarihsel bilgiler aktarıyor. Diğer tarih kanalların çoğunun aksine tarihi eğlenceli olarak anlatıyor ve öğrenirken eğleniyorsunuz. Eğer tarihe ilginiz varsa, kesinlikle bakmanızı önerdiğim bir kanal.

yusuf kayaalp youtube kanalı

Murat Soner

Murat Soner bir film ve dizi eleştirmeni. Kesinlikle bu işi en iyi yapanlardan birisi. Herkese, özellikle de dizi ve film izlemeyi sevenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

murat soner youtube kanalı

Başak Kablan

Başak Kablan da kanalında kişisel gelişim tavsiyeleri veriyor. Kesinlikle Başak Kablan’ın videolarını da not alarak ve yanınıza defter kalem alarak izlemelisiniz.

başak ablan youtube kanalı

5 Yaşındayım Gibi Açıkla

5 yaşındayım gibi açıkla, bir bilim kanalı. Ama bu kanalı Yusuf Kayaalp’in bilim versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Videolarının neredeyse hepsi 10 dakikadan kısa olan bu kanal, merak edilen bilimsel olayları veya deneyleri paylaşıyor. Bilime çok ilgim olmasa da, benim bile bayılarak izlediğim bir kanal.

5 yaşındayım gibi anlat youtube kanalı

Gamze Alptekin

Gamze Alptekin kanalında motivasyon ve zaman yönetimi hakkında içerikler paylaşıyor. Zaman yönetimi konusunda birçok kanala baktım ama bana en faydalı ve samimi gelen kanal bu oldu. Kesinlikle ondan fazla videosunu not aldım ve neredeyse her videosunun bana bir faydası dokundu. Şu anda yaklaşık 50 bin abonesi var ve bence kesinlikle bir milyonu hak eden bir kanal. Bir bakmanızı öneririm.

gamze alptekin youtube kanalı

Haluk Tatar

Haluk Tatar kanalında gündemden bahsediyor ve kişisel gelişim hakkında videolar paylaşıyor. Kişisel gelişim ve gündem hariç, birkaç dilin de eğitim videosunu yayınlamış bulunmakta. En ağırlık verdiği İngilizce hakkında yaklaşık 2000 videosu var. Önerilerim arasında ilk üçe girebilecek bir kanal.

haluk tatar youtube kanalı

Biz Evde Yokuz

Biz Evde Yokuz bir seyahat kanalı. Gezdikleri ülkeler hakkında videolar paylaşan ve bilgiler veren çiftin aynı isimli bir internet siteleri de var. İnternet siteleri de aynı amaca hizmet ediyor. Seyahat kanallarını çok sevmememe rağmen, bu ikili bana çok samimi geliyor. İzlerken hem vaktimi güzel geçirmiş oluyorum hem de ülkeler hakkında yeni bilgiler ediniyorum.

biz evde yokuz youtube kanalı

Yasemin Eyit

Yasemin Eyit bir ders çalışma kanalına sahip. Kendisi sınava hazırlanırken hem kendini hem de bizi motive etmek için bu kanalı açmış. Başarılı da olmuş. Kendisinin yaklaşık 62 bin abonesi var ve giderek artıyor. Eğer ders çalışma motivasyonunuzun olmamasından şikâyetçiyseniz bu kanalı izleyin derim.

yasemin eyit youtube kanalı
Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button

Şeref Rüştü İlbi

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.