16 Mayıs 2020

Dünyanın En Pahalı Giyim Markaları

Burcu Tur Yüksel Akay

~5dk

Moda, tarih boyunca insan yaşamında kendine yer buldu. Herkes olmasa da, pek çok insan giyeceği kıyafetleri seçmeye oldukça fazla zaman ayırıyor. Üstelik bunu yalnızca güzel görünmek için değil, aynı zamanda diğer insanlardan farklı olmak için de yapıyor. Tüm bunlara ek olaraksa, kıyafetler ve aksesuarlar çoğu zaman birer statü göstergesi olarak da algılanıyor. 

Hem diğerlerinden farklı olmak hem de kendini ifade etmek için çok yüksek fiyatlar ödemeyi göze alanlar da bulunuyor. 

2018 verilerine göre; dünyanın en pahalı giyim markaları:

Gucci

1921 yılında, Floransa İtalya’da Guccio Gucci tarafından kurulan Gucci Modaevi, dünyanın en ünlü ve prestijli markalarından biri olarak kabul ediliyor.

Bugün İtalyan-Fransız ortaklığında yönetilen marka, hem kadınlar hem de erkekler için kıyafet, kemer, çanta ve bavul gibi geniş bir yelpazede ürün tasarlıyor.

gucci

Chanel

Fransız moda tasarımcısı Coco Chanel tarafından 1910’da, Paris’te kurulan Chanel S.A., özellikle ünlüler tarafından en fazla tercih edilen markalardan biri.

Şık ve benzersiz tasarımlarıyla dikkat çeken Chanel, kıyafet ve aksesuarların yanı sıra kozmetik ürünlerde de uzmanlaşmış lüks markalar arasında yer alıyor.

chanel

Prada

1913 yılında Mario ve Martino Prada kardeşler tarafından Milano İtalya’da, deri ürünleri mağazası olarak kurulan Prada, İtalyan aristokrasisi başta olmak üzere Avrupalı elitler arasında en fazla tercih edilen markalardan biriydi.

1919’da İtalyan Kraliyet Evinin Resmi Tedarikçisi unvanını alan ve kraliyet sembolünü logosuna ekleyen Prada, 1970’li yıllarla birlikte Uluslar arası bir marka haline geldi.

Modaya farklı bir bakış açısı getiren Prada, bugün dünyanın en pahalı giyim markaları arasında ilk 10’da yer alıyor.

prada

Dolce & Gabbana

1985 yılında, Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulan D&G, zarif tasarımlarıyla anılıyor. 

İtalya’nın en tanınan moda evlerinden biri olan D&G, hem erkekler hem de kadınlar için ürün tasarımları yapıyor.

d&g

Armani

1974 yılında Giorgio Armani ve Sergio Galeotti tarafından kurulan Armani, ilk olarak erkek giyim ürünleri tasarlıyordu. 1975 yılında koleksiyonuna kadın giyim ürünlerini de ekleyen Armani, yalın, kusursuz ve kalıplı tasarım çizgileriyle biliniyor.

Çok sayıda ünlünün üzerinde görebildiğimiz Armani, dünyanın en pahalı giyim markalarından biri olmasının yanı sıra en popüler markalarından da biri. 

Armani, iç giyimden parfüme ve kot pantolonlara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip.

armani

Marc by Marc Jacobs

İlk olarak, Louis Vuitton’un sanat direktörü olarak tanınan Marc Jacobs tarafından kurulan marka, lüks tasarımları ve özel satışlarıyla biliniyor. Ağırlıklı olarak takı, çanta ve ayakkabı tasarlayan marka, kısıtlı da olsa mevsimlik dış giyim ürünleri de piyasaya sürüyor. 

marc jacobs

Dior

1948 yılında, yeni bir kadın yaratmayı hayal eden Christian Dior tarafından kurulan marka; sofistike, şık ve modernize edilmiş tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Dış giyim ürünlerinin yanı sıra deri ürünleri, ayakkabı, çanta, saat, parfüm, cilt bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri de tasarlayan Dior’un; kadın, erkek ve çocuk ürünleri dünyanın pek çok yerinde satışa sunuluyor.

dior

Versace

Gianni Versace S.p.A., Gianni Versace tarafından Milano İtalya’da, 1978 yılında kurulmuştur. Hem kadınlar hem de erkekler için ürün tasarlayan marka, dünyanın en prestijli ve pahalı giyim markaları arasındaki yerini yıllardır koruyor.

Markanın en ünlü takipçileri arasında, Elizabeth Hurley ve Elton John bulunuyor.

versace

Hermés

Hermés International S.A., 1837 yılında, Thierry Hermés tarafından Paris Fransa’da kurulmuştur. Özellikle deri ürünleri, ev eşyaları ve aksesuarları, hazır giyim ürünleri, saatleri ve mücevherleriyle tanınan Hermés, müşterilerini her zaman şaşırtabilen markalardan biridir.

hermes

Valentino

1960 yılında, Valentino Garavani tarafından kurulan marka, dünyanın en tanınan İtalyan markalarından biridir. 

Modayı yaratan cesur tasarımlarıyla bilinen Valentino, dünyanın en pahalı markaları arasında ilk 10’da yer almayı her zaman başarıyor.

valentino
Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.