27 Mart 2021

10 Ücretsiz Yabancı Dil Öğrenme Uygulaması

Burcu Tur Yüksel Akay

~3dk

Duolingo

Dünyanın en popüler ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulamalarından biri olan Duolingo, hem dilbilgisi kurallarını öğrenmenize hem de kelime dağarcığınızı geliştirmenize yardımcı oluyor.

Özellikle yeni başlayanlara tavsiye edilen ve çok sayıda dil seçeneğine sahip olan Duolingo’yu, hem masaüstünde hem de mobil platformlarda kullanabilirsiniz.

duolingo ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Busuu

En bilinen yabancı dil öğrenme uygulamalarından biri olan Busuu, kullanıcılarına 10’dan fazla dil seçeneği sunuyor.

Yazılı ve sözlü derslerle hem dilbilgisini hem de çok kullanılan kelimeleri öğrenmenize yardımcı olan uygulama, konuşma pratiği yapmanızı da sağlıyor.

busuu ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Babbel

Hem başlangıç seviyesi hem de ileri düzey öğrenciler için dersler sunan Babbel, yabancı dil öğrenmenize ve konuşma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı oluyor.

Babbel, ayrıca seyahat, iş ve alışveriş gibi temel konularda nasıl konuşacağınızı öğrenmenizi ve kelime bilginizi artırmanızı sağlıyor.

babbel ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Memrise

Dilerseniz ücretsiz, dilerseniz ücretli profesyonel sürümünü kullanabileceğiniz Memrise, en bilinen yabancı dil öğrenme uygulamalarından biri.

Özellikle başlangıç seviyesine tavsiye edilen ücretsiz sürümünde, temel derslerle dil becerinizi ve kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

memrise ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Lingualeo

Yeni bir dil öğrenmek veya dilinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz Lingualeo, dilbilgisi derslerinden altyazılı TEDx konuşmalarına ve makalelere kadar pek çok içeriğe sahip.

lingualeo ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Phrasebook

Özellikle yeni başlayanlara ve yurtdışına seyahat edeceklere tavsiye edilen Phrasebook, gündelik hayatta ihtiyacınız olabilecek, sık kullanılan kelime ve cümleleri kolaylıkla öğrenmenizi sağlıyor.

phrasebook ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Hello Talk

Öğrenmek ya da geliştirmek istediğiniz dili, anadili olan kişilerle konuşarak öğrenmenize ve pratik yapmanıza imkan veren Hello Talk, aynı zamanda mesajlaşma, sesli mesaj gönderme ve video araması özelliklerine de sahip.

Uygulamanın 150’den fazla dil seçeneği bulunuyor.

hello talk ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Quizlet

Fizik, spor ve müzik gibi konu odaklı çalışma setlerinden öğrenme kartlarına kadar çok sayıda öğrenme yöntemi sunan Quizlet, özellikle öğrenciler ve öğretmenler için tavsiye ediliyor.

quizlet ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Beelinguapp

Kullanıcılarının aynı anda iki dilde metin görerek çalışmasını sağlayan Beelinguapp, kendi dilinizi referans olarak kullanarak öğrenmek istediğiniz dilde okumalar yapmanıza yardımcı oluyor.

beelinguapp ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

50 Languages

Hem dilbilgisi öğrenebileceğiniz hem de kelime dağarcığınızı geliştirebileceğiniz 50 Languages, okuma ve dinleme becerilerinizi kolaylıkla ilerletmenize yardımcı oluyor.

50 Languages, 50’den fazla dil seçeneği sunuyor.

50 languages ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulaması

Yabancı Dil Öğrenirken Kelime Ezberlemek için 10 Öneri yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.