20 Ekim 2017

10 Maddede Disiplinin ve Aklın Temsilcisi Başak Burcu

Burcu Tur Yüksel Akay

~2dk

Başak Burcu

Metotlu hayatın temsilcisi; iletişimin ve aklın burcu.

Başak burcu insanlarını mükemmellik arayışlarından, yorulmaksızın çalışmalarından ve ayrıntıcı tutumlarından tanıyabilirsiniz.

Kusursuz bir resim kadar düzenli, kategorize edilmiş, ayrıntıları bile incelikle düşünülmüş işler genellikle başak burçlarının ellerinden çıkar.

Ayakları yere sağlam basan başak burcu insanları duygusal anlarda nadiren tepki gösterirler. Ancak hassas bir yapıları vardır. Aileleriyle ve arkadaşlarıyla yakından ilgilenir, kimseyi incitmek istemezler ve etraflarındaki insanlara karşı dürüsttürler.

Zorlu şartlar altında, kolaylıkla pratik ve akılcı çözümler üretmek başakların işidir.

Başaklar ciddi bir şekilde yaşarlar. Boş zaman geçirmekten hoşlanmazlar. Devamlı olarak üretmek ve çalışmak isterler. Sorumluluk sahibidirler ve yaptıkları her şeyin kusursuz olması için çabalarlar.

Başak burcu insanları karmaşadan ve kaostan uzak durmak isterler. Tek yönlü görünen ölçülü ve güvenilir karakterleri, yaşamlarına da yansır. Çevrelerindeki ve ruh durumlarındaki karmaşadan rahatsız olurlar.

Pek çok insanın karar almakta zorlanacağı güç durumlarda kolaylıkla yanlış ve doğruyu ayırt edebilirler. Analiz yetenekleri üst seviyededir. Böylece en zor koşullarda dahi doğru kararı vermek konusunda ustalardır.

Bilime ve edebiyata olan düşkünlükleri; konuşma ve yazma becerileri ile dikkat çekerler. Zihinleri çok hızlı çalışır, ayrıntıları gözden kaçırmaları neredeyse imkansızdır. Çalışarak kendilerini geliştirir ve kendilerini yenilemeye devam ederler.

Başak burçları işlerinde gösterdikleri başarıyla saygınlık kazanmak isterler. Ancak ön planda olmayı ve dikkat çekmeyi tercih etmezler. Perde arkasında kalmayı isterler.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.