20 Ekim 2017

Zamanla Milyoner Olabileceğiniz 10 Meslek

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Milyoner olmak kulağa çok zor bir ihtimal gibi mi geliyor? Ya da zorlu, karanlık yollardan geçmeyi mi düşündürüyor?

Araştırmalar dünyadaki milyoner ve milyarderlerin en fazla hangi alan ve sektörlerde çalıştığını araştırmış. Bu alanlarda çalışsanız da tabi ki bir sabah zengin olarak uyanmayacaksınız. Ama yenilikçi, yaratıcı ve istikrarlı bir yapınız varsa başarıya ulaşabilirsiniz.

Finansal Hizmet

Milyoner ya da milyarder mi olmak istiyorsunuz? O zaman ilk olarak finans sektörüne adım atmalısınız. Bir bankada, borsada, sigorta şirketinde, kredi birliklerinde, kredi kartı firmalarında ya da muhasebe firmalarında şansınızı deneyebilirsiniz.

Toptan ve Perakende Satış ile Moda Sektörü

Para kazanma sebebimiz bir şeyler satın almak, gibi basit bir düşünceden hareket edebilirsiniz. Toptan ya da perakende alım yapmanın yanı sıra tekstil ürünlerine ne kadar para harcadığınızı gözden geçirerek yenilikçi bir fikirle bu alana yönelebilirsiniz.

Teknoloji

Teknoloji büyük bir hızla ilerliyor ve  giderek hayatımızda daha fazla yere sahip oluyor. Google, Amazon, Apple ve Microsoft gibi büyük teknoloji firmalarının yanı sıra her geçen gün daha küçük çaplı firmalar kuruluyor. Hepimizin teknoloji müşterisi olduğunu düşünürsek teknoloji milyonerlerinin sayısının giderek artması da şaşırtıcı olmayacaktır.

Eğitim

Eğitim sektörünün yarattığı milyonerlerin öğretmenler, eğitmenler ve akademisyenler değil; özel eğitim merkezleri, kolej ve üniversite açanlar olduğunu düşünebiliriz.

Organizasyon ve Rekreasyon

Milyoner olmak için ilk adımı bir organizasyon ya da rekreasyon şirketi kurarak atabilirsiniz. Hem organizasyon hem de rekreasyon hizmeti vermek insanların özel günlerini, tatillerini ve boş zamanlarını değerlendirmelerinde onlara yardımcı olmak ve bu süreçte de para kazanmak anlamına geliyor. Belki insanlar tatil yaparken ya da eğlenirken çalışıyor olmak biraz canınızı sıkabilir; ama dünyanın her yerinde kabul gören bir sektör olduğunu ve sizi milyonerliğe götürebileceğini unutmayın.

Konaklama ve Yemek Hizmeti

Hepimizin yemek yemeye, barınmaya ve giyinmeye ihtiyacı var. Teknolojiyle birlikte ihtiyaç listemiz giderek genişlese de milyoner olmak için bu temel ihtiyaçlara odaklanabilirsiniz.

Emlak ve İnşaat

Kulağa yabancı gelmiyordur. En karlı sektörler arasında yer alan emlak ve inşaat sektöründe yerinizi almak milyoner olmanın kapılarını açabilir.

İmalat

İmalat sanayiine girmek korkutucu görünebilir. Özellikle üretim tesisi kurmak için gereken sermayenin büyüklüğü, ekipmanlar ve işçilik düşünülürse… Fakat ne kadar fazla sermaye gerektirirse gerektirsin, başarılı olunduğu takdirde getirdiği kar bir milyoner ve milyarder yaratmak için yeterli miktarda oluyor.

Sağlık

En hızlı büyüyen sektörlerden biri de sağlık. Sağlık sektöründe hizmet veren işletmeler, hastaneler, sağlık ve bakım organizasyonları, biyo-teknoloji firmaları,… Sağlık da milyonerliğe giden yolda tercih edilebilecek sektörlerden biri haline getiriyor.

Doğal Kaynaklar ve Madencilik

Doğal kaynakları kullanan ülkelerin ne kadar zengin olduğunu fark etmemek imkansız. Sınırlı miktarda ve değerli doğal kaynaklara talebin yüksek olması, bu alanda çalışan şirket sahiplerine milyoner olmak konusunda fırsat sunuyor.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.