3 Kasım 2022

Yalnızlık ile Başa Çıkma Yöntemleri

Emrys

~3dk

İçten içe söylemesek de bugün neredeyse hepimiz yalnızlıkla mücadele ediyoruz. Bazen kendimiz bile bunun farkında olmayabiliyoruz. Gelin, 10 madde ile yalnızlığın çözüm yollarını birlikte düşünelim.

Kafeler

Kış yaklaşıyor. Bir kahve ya da çay içmek için arkadaşlarınızla plan yapmanıza gerek yok. Yanınıza bir kitap alıp hemen yola çıkın.

kitap okumak kafe genç kız

İş Arkadaşları

İş arkadaşından arkadaş olmaz tabusunu yıkın. Üstelik emin olun, dışarıda herkesin bambaşka özellikleri ortaya çıkacaktır.

Yeni Hobiler Edinin

Yeni hobiler edinmek ve kendinizi geliştirmek için çaba göstermek, sadece yalnızlık ile başa çıkmanıza yardımcı olmayacak size her anlamda iyi gelecektir.

Mesela, kitap kulüplerine ne dersiniz?

Yaratıcılığınızı Geliştirmenize Yardımcı Olabilecek ve Hemen Başlayabileceğiniz 10 Hobi listemiz de ilginizi çekebilir.

hobi fotoğraf çekmek

Alışveriş Sohbetleri

Sizin de markette bir şey ararken rast geldiğiniz birisiyle konuştuğunuz oluyor mu? Hatta bir bakıyorsunuz, ayaküstü ne çok şey konuşmuşsunuz. Konuşun!

Sesli Asistanlar

“Hey Google! Beni seviyor musun?” Bu soruyu sormayan kaç kişi kaldı ki…

sesli asistan akıllı telefon

Mahallecilik

Ev alma komşu al sözü, teknoloji ne kadar gelişse de hala geçerli. Gayrimenkul şirketlerinin son yıllarda yaptığı analizlere göre; artık insanlar ev kiralarken veya satın alırken oda sayısına değil semtin demografik yapısı ile sosyal mekanlara ulaşım kriterine bakıyor. Uzaktaki büyük sitelerde oturmaktansa 1+1 ama merkezi bir yerde oturmak sizi daha mutlu edecektir. Balkondaki komşu ile sohbet çok keyifli.

Sosyal Platformlar

Blog, sözlük veya çevrimiçi kitap kulüpleri uzun kış gecelerinde zamanın hızla akıp gitmesini sağlayabilir. Clubhouse ya da blab gibi uygulamalar ise, sizi bitmeyen sohbetlere sürükleyebilir.

sosyal medya bilgisayar

Video Aramalar

Özellikle yakın arkadaşlarınız ya da aile üyeleriniz farklı şehirde ise, kahvelerinizi alıp uzun sohbetler yapmak oldukça keyif verici olacaktır. Hatta özel günlerde birlikte kadeh kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Tiyatro, Opera ve Diğer Sahne Sanatları

Sinema veya konserlere tek başına gitmek sizi mutsuz edebilir. Ancak kış gecelerinde bir oyun veya müzikal izlemenin keyfi bir başkadır. Sanat ruhunuza iyi gelecek!

bale sahne sanatları

Evcil Hayvan Sahiplenme

Bir patinin sizi işten geldiğinizde karşılaması, sadece sizi özlediği için kapının önünde beklemesi… Eve gitme istediğiniz giderek artacak. Unutmayın, bir patinin tüm hayatı siz olacaksınız!

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button

E-bültenimize kaydolun.