20 Ekim 2017

Hedeflerinize Ulaşmanız ve Motive Olmanız için 10 Faydalı Web Site

Burcu Tur Yüksel Akay

~9dk

Elbette her birimizin ulaşmayı istediği hayaller ve hedefler var. Hem günlük hayatla hem yaşamın bütünüyle hem de kendimizle ilgili…

Hedeflerime ve hayallerime ulaşmak için harekete geçecek enerjiyi nereden bulacağım? Nereden başlayacağım? gibi soruları siz de soruyorsanız, aşağıdaki listeye bir göz atın deriz.

Stickk 

Stickk, alışkanlıklarınızı değiştirmenize, hayatınızı iyileştirmenize ve geliştirmenize yardımcı olmayı amaç edinen bir web site. Bu yolda sizi harekete geçirmek için bir bağlılık sözleşmesi sistemi kullanıyor ve hedef belirlemek ile hedeflere ulaşmak arasında köprü görevi görüyor.

Sitede öncelikle hedefinizi tanımlıyorsunuz ve hedefinize ulaşma konusunda isteğe bağlı olarak bir parametre belirliyorsunuz. Hedefinizi dilediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz, buna uygun olarak sözleşmeniz de yenileniyor. Stickk motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olacak araçlar; başarılarınızı ve istikrarınızı gösteren haftalık raporlar da sunuyor. Ayrıca Stickk, hedefe ulaşma sürecinizi arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanıza ve onların desteğini almanıza da olanak sunuyor.

LifeTick

Life Tick, hayatınızda önem taşıyan konulara odaklanmanızı sağlayan bir program. Tüm cihazlarda senkron bir şekilde çalışması kullanımını kolay ve basit bir hale getiriyor.

Sizin için önemli olan değerleri, önceliklerinizi belirliyor ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak metotları uyguluyorsunuz. Başarı yolunda doğru alışkanlıklar geliştirmenize, günden güne hedefinize ilerlemenize yardımcı olan program, tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra başarı sürecinizi de raporluyor.

FreedCamp

Freedcamp; hayatınızı iyileştirmenize, daha verimli olmanıza ve hayatınızı kolaylıkla organize etmenize yardımcı oluyor. Sizin için önemli olan konuları, işlerinizi listeleyerek ya da hareket edebilen kartlar kullanarak gösterge tablonuzda görebiliyorsunuz. Program, tüm plan ve projelerinizi bir arada görebileceğiniz bir takvim sunuyor. Ücretsiz olan freedcamp; dosyaları depolayabilme, yeni versiyonları ekleyebilme ve onlara kolaylıkla ulaşabilme imkanı da veriyor.

MindBloom

Mindbloom birbirinden farklı konulara odaklanan uygulama ve oyunlarla hayatınızı daha iyi bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Grow, hedefinize ulaşma yolunda attığınız anlamlı, küçük adımlar ile ağacınızın sağlıklı ve yeşil kalmasını sağlıyor. Ağacınızı sizin için önemli olan; odaklanmanızı ve zaman ayırmanızı gerektiren şeyler ve nedenleriyle oluşturuyorsunuz. Grow, çeşitli araçlarla motivasyonunuzu korumanıza da yardımcı oluyor.

Juice ile günlük aktivitelerinizi enerji seviyeniz, duygu durumunuz ve stres seviyeniz gibi çeşitli açılardan puanlıyorsunuz. Dilerseniz düşüncelerinizi de ekleyebiliyorsunuz. Programın haftalık raporları, enerjinizi en fazla etkileyen durumları görmenizi sağlıyor. Juice günlük bildirimler ile sizi olumsuz etkileyen durumları hatırlatıyor ve bunları değiştirmek için ipuçları veriyor. Enerjinizi daha uzun süre kullanmak ve geliştirmek için aktivite ve fikir önerilerinin yanı sıra yeni alışkanlıklar geliştirmenize de yardımcı oluyor.

Bloom ile sevdiğiniz fotoğraf ve şarkıları size ilham veren şekilde kombine ediyorsunuz. İlgilenmek istediğiniz konularla ilgili ilham almanıza yardımcı olan program, hayatınızı iyileştirmeniz için küçük ipuçları veriyor ve sizin için nelerin önemli olduğunu hatırlamanızı sağlıyor.

Momentum, yaşamı daha pozitif görmeniz için sizi ileriye götürecek anlara odaklanmanıza yardımcı oluyor. Küçük-büyük başarılarınızı, mutlu anlarınızı, umut ve hayallerinizi ve akışa kapılıp unuttuğunuz önceliklerinizi hatırlatmanızı sağlıyor.

Proof ile haftalık hedefler belirleyerek alışkanlıklarınızı değiştirebilir, yenilerini kazanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı davet edebileceğiniz program, motivasyonunuzu korumanıza da destek oluyor.

42Goals

Hem kişisel hem de hayatınızın genelini ilgilendiren konularda hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olan program, kullanım kolaylığıyla günlük hayatınızı düzenlemenize yardımcı oluyor. Ücretsiz olmasının yanı sıra gelişim sürecinizi izlemenizi de sağlıyor.

My Life Changes

My Life Changes’in amacı, 3 adımda mutlu bir yaşama ulaşmanız. İlk adımda, kendinizi tanımlıyor veya nasıl biri olmak istediğinizi belirliyorsunuz. Böylece program, yaşamınıza daha geniş bir açıdan bakmanızı sağlıyor. İkinci adımda, sizi en iyi tanımlayan 5 ana değeri belirliyorsunuz. Üçüncü ve son adımda ise hayat akışınız için seçimler yapıyorsunuz. Bu seçimlerin ardından tek yapmanız gereken sürecinizin içinde düzenli olarak yer almak. Program ücretsiz olarak kullanılabileceği gibi daha fazla özelliğini kullanabildiğiniz üyelik sistemi de sunuyor.

eXtrigo

eXtrigo verimliliği artırma, başarıyı ölçme ve başarının kalitesini belirleme amaçları taşıyor. Yalnızca hedeflerinizi ve yapmanız gerekenleri hatırlatmıyor, bunlar için en etkili yolları önermeye de çalışıyor. Hedeflerinize ulaşmanız konusunda daha iyi bir plan hazırlamanıza yardımcı oluyor ve adım adım yerine getirmeniz gereken önemli ve gerekli adımlar konusunda öneriler sunuyor.

İdeal kaynakları belirlemeniz ve yaygın hataları tekrarlamamanız için toplulukta yer alan diğer kişilerin deneyimlerinden faydalanarak ipuçları veriyor. Bu arada daha fazla motivasyon kazanmak için programın sosyal ağına da dahil olabiliyorsunuz.

ToDoIst

ToDoIst, daha kısa zamanda daha fazlasını yapmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. 10’dan fazla platformda yer alması, her yerden ve her zaman hedef ve görevlerinizi yönetmenizi kolaylaştırıyor. Eş zamanlı, ortak çalışma ve proje yürütmenizi sağlamasının yanı sıra hatırlatıcılar, filtreler ve etiketler kullanma imkanı da sunuyor.

RememberTheMilk

Remember The Milk ile yapılacaklar listenizi aklınızdan çıkarabilirsiniz. Önceliklerinizi tarih, öncelik sırası, etiketler ve daha fazla özellik kullanarak düzenleyebiliyorsunuz. Nerede olursanız olun e-posta, kısa mesaj, Twitter, Microsoft Outlook ve Evernote gibi pek çok uygulama aracılığı ile bildirim alabiliyorsunuz. Bu şekilde istediğiniz yöntemle organize olabilmenizi sağlayan program, akıllı liste sistemiyle verimliliğinizi artırmayı ve işlerinizi kolaylıkla yönetmenizi sağlamayı hedefliyor.

PopClogs

PopClogs yaşamınızı iyileştirmek ve hedeflerinize ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama. Motivasyon kazanmak, değişmek, ilham almak ve hayallerinizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz PopClogs, aynı zamanda arkadaşlarınızı ekleyebileceğiniz, yeni insanlarla iletişim kurabileceğiniz sosyal bir ağ.

Kendi hedefler listenizi oluşturmanızı sağlayan PopClogs, hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için aynı hedefe sahip olanlarla iletişim kurabileceğiniz ya da hedefi gerçekleştirmiş diğer insanlardan ilham alabileceğiniz pozitif bir yöntem öneriyor. Böylece pek çok ipucuna kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.