20 Ekim 2017

Ege Bölgesinde En Fazla Tercih Edilen 10 Kamp Alanı

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Akyaka Orman Kampı, Muğla

Ege Bölgesi kamp yapmak için en ideal rotalardan biri. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında kamp yapmayı tercih edenlerin ilk tercihi olabilir.

Akyaka Orman Kampı hem bahar hem de yaz aylarında en fazla tercih edilen kamp alanlarından biri. Yeşille maviyi bir araya getiren kamp alanında, eşsiz manzarayı izleyebilir, uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Akyaka Orman Kampında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz market, çamaşırhane, mutfak ve bulaşıkhane gibi hizmetler bulunuyor. Elektriğin de bulunduğu alan, hem çadır hem de karavan kampı için uygun.

Karagöl Kamp Alanı, İzmir

Yamanlar Dağı’nda bulunan ve tektonik hareketler sonucunda oluşan Karagöl, geniş ormanlarla çevrili bir alanda bulunuyor. Yılın her mevsiminde kamp yapabileceğiniz Karagöl’de balık da tutabilirsiniz.

Kabak Koyu, Muğla

Fethiye’ye bağlı olan Kabak Koyu, yeşil ve mavinin gözlerinizin önüne serileceği yerlerden biri. Birden fazla kamp tesisinin bulunduğu Kabak Koyu’nda bu tesislerde konaklamayı seçebileceğiniz gibi çadır da kurabilirsiniz.

Bozdağ Kamp Alanı, İzmir

Hem yaz aylarında hem de kış aylarında kamp yapmak isteyenler için en ideal tercihlerden biri Bozdağ Kamp Alanı, kışın doğal güzelliğine bir de bembeyaz karı ekliyor. Bozdağ Kamp Alanının çevresinde yemek yiyebileceğiniz ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunuyor.

Mazı Köyü, Muğla

Bodrum’da bulunan Mazı Köyü, Bodrum’un kalabalığından ve karmaşasından uzakta kamp severleri bekliyor. Doğayla iç içe, sakin bir tatil geçirmek için ideal bir seçenek olan Mazı Köyü’nde çadır kampı yapabileceğiniz gibi köyde bulunan pansiyonlarda kalmayı da tercih edebilirsiniz.

Urla Demircili Koyu Kamp Alanı, İzmir

Deniz kenarında kamp yapmak istiyorsanız, Demircili Koyu sizin için en uygun yer olabilir. Kamp alanında deniz kenarına çadırınızı kurduktan sonra balık da tutabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi, Muğla

Kamp yapmaya karar verdikten sonra çantanızı alıp Muğla’ya gidebilirsiniz. Kamp alanları açısından oldukça zengin olan Muğla’da bir diğer kamp alanı önerimiz Kelebekler Vadisi. Türkiye’de yaşayıp da Kelebekler Vadisi’ni duymamış olan yoktur, herhalde.

İki tarafı uçurum olan vadiye genellikle tekneyle ulaşım sağlanıyor. Doğanın mucizelerini görmek istiyorsanız, çok sayıdaki kamp alanından birini seçip çadırınızı kurabilirsiniz.

İnbükü & Çubucak Orman Kampları, Marmaris

Türkiye’de en fazla tercih edilen kamp alanları arasında İnbükü ve birkaç kilometre yakınındaki Çubucak Orman Kampları bulunuyor. Her iki kamp alanında da karavan ya da çadırda kalabilirsiniz.

Eski Foça, İzmir

Tertemiz denizi ve yeşil alanlarıyla kamp yapabileceğiniz bir diğer yer Eski Foça. Kamp tesislerinin de bulunduğu Eski Foça, çadır ve karavan kampı için ideal.

Ölüdeniz, Muğla

Yemyeşil doğası, masmavi denizi ile büyüleneceğiniz Ölüdeniz’de hem doğayla iç içe olabilir hem de merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz. Çok sayıda kamp alanının bulunduğu Ölüdeniz’de tesislerin sunduğu bungalov tarzı evlerde kalabileceğiniz gibi karavanda ya da çadırda da konaklayabilirsiniz.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.