29 Aralık 2017

2017 Yılında En Fazla İzlenen Diziler

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Game of Thrones

George R. R. Martin’in aynı isimli kitap serisinin ilk kitabından uyarlanan dizi ilk sezonundan itibaren tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip ediliyor. 2018 yılında 8. sezonunu izlemeyi beklediğimiz Game of Thrones, tahmin edilebileceği gibi, 2017 yılında en fazla izlenen diziler içinde birinci sırada yer alıyor.

13 Reasons Why

2017 yılında en fazla izlenen ikinci dizi, ilk sezonu 2017’de izleyiciyle buluşan 13 Reasons Why. 2007 yılında aynı isimle piyasaya çıkan Jay Asher romanından uyarlanan dizi, 13 bölümlük bir gençlik dizisi. Tom McCarthy’nin yönettiği Netflix dizisinin yapımcıları arasında Selena Gomez de yer alıyor.

https://youtu.be/JebwYGn5Z3E

The Walking Dead

Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan dizi, 2010 yılından itibaren en fazla izlenen diziler arasında yerini alıyor. Gösterildiği yıllar boyunca olumlu eleştiriler alan The Walking Dead, Altın Küre Ödüllerinde En İyi Televizyon Dizisi ödülüne aday gösterildi. Ayrıca, Nielsen reytingi elde eden dizi, tarihte en çok izlenen kablo drama dizisi oldu.

Rick and Morty

Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Rick and Morty, 2017 yılında en fazla izlenen diziler arasında tek animasyon televizyon dizisi. 2013 yılında gösterilmeye başlayan dizinin yaratıcıları Justin Roiland ve Dan Harmon.

https://youtu.be/U1_DAH1wCSY

Stranger Things

Bilimkurgu – korku türünün en başarılı örneklerinden biri olan Stranger Things’in yönetmenliğini, senaristliğini ve yönetici yapımcılığını Duffer Kardeşler yapıyor. İlk sezonu 2016 yayınlanan dizi, ilk sezonuyla Screen Actors Guild Ödüllerinde Drama Dizisindeki En İyi Oyuncu Kadrosu kategorisinde ödül kazandı. 69. Primetime Emmy Ödüllerinde ise 18 kategoride aday olarak gösterildi.

Vikings

2013 yılında yayına başlayan ve kısa sürede tarih severlerin dikkatini çeken Vikings’in yazarlığını ve yapımcılığını, Emmy ödüllü The Tudors dizisinin yaratıcısı Michael Hirst yapıyor.

American Gods

2017’nin en merakla beklenen projelerinden biri olan American Gods, Nisan ayında yayına başladı. Neil Gaiman’ın aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan dizinin yaratıcıları arasında Hannibal ve Heroes gibi başarılı yapımlara imza atan Bryan Fuller, Michael Green, Dauri Chase, David Fredericks ve Mark O’Neill gibi isimler yer alıyor.

American Horror Story

Bilimkurgu – korku türündeki American Horror Story’nin her sezonu birbirinden bağımsız mini diziler olarak yayınlanıyor.

The Defenders

The Defenders, Marvel Comics’in The Defenders (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist) takımını konu alan bir mini dizi. Takımda yer alan karakterleri konu alan, kendinden önceki dört dizinin devamı sayılabilir. 8 bölümden oluşan dizi, 2017 yılında yayınlandı.

https://youtu.be/4h3m7B4v6Zc

Taboo

2017 yılında en fazla izlenen dizilerden sonuncusu ise, Taboo. 2017 yapımı olan dizinin yaratıcıları, aynı zamanda başrol oyuncusu olan Tom Hardy ile Edward Hardy ve Steven Knight’tır.

Not: Listenin hazırlanmasında kaynak olarak IMDB’den yararlanılmıştır.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.