20 Ekim 2017

10 Maddede Neşe ve Yaşam Sevgisinin Temsilcisi Yay Burcu

Burcu Tur Yüksel Akay

~3dk

Yay Burcu

Şansın, bolluğun ve neşenin temsilcisi yay burcu insanları, yaşama ve yaşamaya tutkuyla bağlıdırlar.

Yay burçları iyimser, girişken, sıcakkanlı, çabuk heyecanlanan, kin tutmayan, bağışlayıcı, içten ve eli açık insanlardır. Girdikleri ortamlarda kolaylıkla dikkatleri üzerlerine toplar ve beğenilir, takdir edilirler.

Özgüvenleri yüksektir. Kendilerini idealleriyle tanımlarlar. Ufukları geniştir ve büyük işler yapmak konusunda cesur davranırlar. Orta düzeydeki başarılardan, geleneksel düşünme şekillerinden hoşlanmaz; yenilik ve değişim için hem düşüncelerinde hem de yaşamlarında özgür olmaya ihtiyaç duyarlar.

Rahatlık ve konfor yay burcu insanları için önemlidir. Hayatlarını kendi prensipleri doğrultusunda geliştirirler. Lükse düşkünlükleri sebebiyle genellikle materyalist olmakla suçlanırlar.

Çok çabuk sıkılır, değişime ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden çok sayıda alanla ve işle aynı anda ilgilenirler. Tek şeye bağlı kalmaktan hoşlanmazlar. Dağıldıkları için genellikle konuların derinine inemezler. İlginç buldukları her şeyi araştırırlar.

Neşeli, iyimser ve samimi tavırlarıyla; olumsuz koşullarda bile mizahi bir yön bulmalarıyla ve çevrelerindeki insanların duygu durumunu olumluya çevirme konusundaki yetenekleriyle hızla dostluk kurarlar. Ancak açık sözlülük ile patavatsızlık arasındaki sınırı farkına varamadıkları için kırıcı olabilirler.

Yay burçlarının genellikle boşa geçirecek bir anları bile yoktur. Bunun sebeplerinden biri, yalnız kaldıklarında ya da meşgul olmadıklarında duydukları sıkıntıdır. Diğer sebebi ise, çok sayıda ilgi alanına sahip olmalarıdır.

Yay burcu insanlarının umudu ve ilham kaynağı ünlüler ve tüm dünyada hayranlık duyulan insanlardır. Onlardan yayılan ışıkla beslenir ve kendileri de büyük üne kavuşmak, hayatta iz bırakmak arzusu taşırlar.

Yeniliğe ve değişime olan tutkularıyla tanıyabileceğiniz yay burçları için seyahatler büyük önem taşır. Çünkü maceralara, yeni ülkelere, yeni kültürlere, yeni insanlara, yeni deneyimlere ve yeni dillere olan keşfetme arzularını ancak seyahatlerde dindirebilirler.

Yay burçları, kendi ayakları üzerinde durmak konusunda doğuştan yeteneklidirler. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir ve yaptıklarının sonuçlarına katlanmayı bilirler.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.