20 Ekim 2017

10 Maddede Düzenin ve Kararlılığın Temsilcisi Oğlak Burcu

Burcu Tur Yüksel Akay

~2dk

Oğlak Burcu

Düzen, disiplin, kararlılık ve direnişin temsilcisi. Evrenin eklem ve iskeleti.

Oğlak burcu insanlarının genel özellikleri dürüstlük, güvenirlik, disiplinli olmak, mantıklı olmak ve çalışkanlık olarak sıralanabilir.

Oğlak burcu insanlarının ayakları yere sağlam basar ve ne istediklerini bilirler. Bu yüzden hedeflerine ulaşmak için kararlı adımlarla ilerler, planlı davranır ve aceleci bir tutum sergilemezler.

Gelişmiş sorumluluk duyguları olan oğlaklar güçlü iradeleri, ciddiyetleri; kendinden emin, mesafeli ve güçlü görünüşleri ile tanınırlar. Ancak tüm bunların yanı sıra oldukça hassas bir yapıları vardır. Duygularını ifade etmek konusunda çekingen davransalar da sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyarlar.

Oğlak burcu insanları yaşamdaki her ayrıntıyı ciddiyetle yaşarlar. İdealist ve gerçekçi bir yapıları vardır. Yaptıkları her şeyi büyük bir özen ve titizlikle tamamlarlar.

Mantık temellerine dayanmayan düşünce ve tavırlardan hoşlanmaz; insanları acımasızca eleştirebilirler. Sabırlı olsalar da bu hoşgörülü ve affedici oldukları anlamına gelmez.

Zaman yönetimi konusunda en başarılı insanlar genellikle oğlak burcundan çıkarlar. Doğru zamanda doğru hamleleri yapmak konusunda doğuştan yeteneklilerdir.

Oğlak burcu insanları geleneklerine ve ailelerine bağlı oldukları kadar, alışkanlıklarına da bağlıdırlar. Düzenli ve planlı yaşamaktan hoşlanırlar.

Olumsuz düşünmeye ve hissetmeye yatkın olan oğlaklar, depresyona yatkınlık gösterirler. Kuvvetli bir mizah anlayışları olsa da çoğu zaman canlı ve neşeli olduklarını söylemek doğru olmayacaktır.

Eğer bir oğlak insanı size inandı ve güvendiyse, ömrü boyunca yanınızda kalacaktır. Zor ilişki kuran insanlar olmalarına rağmen derin ve sağlam bağlar geliştirirler.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.