31 Ocak 2023

10 Etkileyici Şarkısıyla Güncel Gürsel Artıktay

Emine Şule Türkoğlu

~3dk

İnsanlığın kendi bilincine sırtını döndüğü şu günlerde, popüler kültüre feda ettiğimiz insan sayısı günden günde artıyor. Ne acı!

Hızlı üretilen ve tüketilen her şeyin esiri olmaya mahkum gönüllü sayısı azımsanamayacak kadar çok. Dışlanma korkusu, insanları fabrikadan çıkan seri üretim gibi birbirinin tıpa tıp aynısı gibi olmaya sürüklüyor. Ürünler farklı olsa da maalesef ki herkes tek barkod. Popüler kültür indirimde olan sezon ürünü misali kapış kapış gidiyor. Kısa süreliğine de olsa gündeme yerini büyük harflerle yazdırıyor.

Sözlerim haddini aşmasın. Bu demek değildir ki; ‘popüler olan kaliteli değildir.’ Asla! İçinde emek olan her şey değerlidir ve hepsinden öte, ‘zevkler ve renkler tartışılmaz.’ Benim sitemim; sırf popüler değil diye, hak ettiği değeri görememiş onlarca başarılı eser ve sanatçı için…

Sizleri, beni sanatına hayran bırakan, herkesin bir kere dinlemesi gerektiğine inandığım, başarılı bir ses ile tanıştırmak istiyorum. 

Güncel Gürsel Artıktay

1986 Bursa doğumludur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Bursa’da okuduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Müzikoloji bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisansını İTÜ Müzikoloji ve Müzik Teorisi bölümünde film müzikleri üzerine yaptığı çalışmalarla tamamlamıştır. Halen İTÜ Müzikoloji Bölümü’nde evrimsel müzikoloji alanında çalıştığı doktora eğitimini sürdürmekle beraber aynı bölümde araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Hani bazen bazı şarkılar vardır ya, sizi alır, bambaşka diyarlara götürür. İşte tam da öyle. Kulağınızdan kalbinize işleyen sayısız güzel eser…

Umarım sizlerde beğenirsiniz, sevgiler.


Kapak Fotoğrafı

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Emine Şule Türkoğlu

Emine Şule Türkoğlu

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.