27 Şubat 2021

Tanımadığınız Kişilerle İletişim Kurabileceğiniz 10 Arkadaşlık Uygulaması

Ela Nur Sarıçam

~4dk

Blind Id

Anonim olarak rastgele arama yapabilir, mesajlaşabilir ya da görüntülü sohbet edebilirsiniz. Uygulamanın İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki farklı dil seçeneği bulunuyor. Hem App Store hem de Google play’den indirebilirsiniz.

blind id arkadaşlık uygulaması

Makromusic

App Store ve Google play’den indirebileceğiniz Makromusic, Spotify ile bağlı olarak kullanılıyor. Müzik zevkinizin benzediği ve sizinle aynı anda aynı müziği dinleyen kişilerle konuşabilme seçeneği sunuyor.

makromusic spotify arkadaşlık uygulaması

Groop

Groop ile çeşitli konular arasından seçeceğiniz bir konuda, 6 kişilik gruplar halinde, 15 dakikalık bir sohbeti paylaşabilirsiniz. Uygulamayı hem App Store hem de Google play’den indirebilirsiniz.

groop arkadaşlık uygulaması

OkCupid

ABD merkezli uygulama, hem dünyada hem de ülkemizde oldukça popüler. Uluslararası faaliyet gösteren OkCupid, çevrimiçi bir buluşma ve arkadaşlık web sitesi ve uygulaması.

Ücretsiz kayıt olabileceğiniz OkCupid, çoktan seçmeli sorular sorarak üyelerini eşleştiriyor. Mesaj kutusu kısıtlı olsa da, eşleşme durumunda ücretsiz mesajlaşma imkanı veriyor.

OkCupid

Banjo

Banjo, sosyal medya hesaplarınızdan herhangi biri üzerinden, uygulamada yer alan harita yardımıyla tarama yaparak çevrenizdeki kullanıcılarla iletişime geçmenizi sağlıyor. Uygulamayı kullanarak çevrenizdeki arkadaşlarınızla, arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla ve hiç tanımadığınız kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Banjo’yu hem App Store hem de Google play’den indirebilirsiniz.

banjo

Blendr

Bugün 180 milyondan fazla kullanıcısı olan Blendr, çevrede ilişkisi olmayan kişileri belirleyerek onlarla iletişime geçmenize yardımcı oluyor. Eşleşmelerin sağlanması için yapmanız gereken tek şey ilgi alanlarınızı ve özelliklerinizi uygulama üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşmak.

Uygulamayı hem App Store hem de Google play’den indirebilirsiniz.

Blendr

Badoo

Yakınlarda bulunan kullanıcıları ve tesadüfen karşılaştığınız diğer tüm kullanıcıları görüntülemenize yardımcı olan Badoo, bu kişiler hakkında anında bilgiye ulaşmanızı sağlıyor. Ücretsiz bu uygulama ile, dilerseniz uygulama üzerinden oyun oynayarak da yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Uygulamayı hem App Store hem de Google play’den indirebilirsiniz.

badoo arkadaşlık uygulaması

Siberalem

20 yıldır hizmet veren Siberalem, Türkiye’nin en büyük arkadaş bulma ve ilişki kurma platformlarından biri. Siberalem, kullanıcıların kriterlerini belirleyerek diğer kullanıcılarla tanışmayı sağlıyor. Favori kullanıcılarınızı arkadaş listenize ekleyebilir, profilinizle ilgilenenleri görüntüleyebilirsiniz.

Uygulamayı hem App Store hem de Google play’den indirebilirsiniz.

arkadaşlık uygulaması siberalem

Hott

Anlık mesajlaşma, görüntü ve konum paylaşma imkanı sunan, kullanıcılarla oyun oynamanızı ve aynı zamanda sohbet etmenizi sağlayan Hott, çevrenizdeki kullanıcılarla iletişim kurmanıza yardımcı oluyor.

Zoosk

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Zoosk, algoritması sayesinde size en uygun kişileri bulmanıza yardımcı oluyor. Zoosk ile kimlerin sizi beğendiğini görebilir ve eşleşme sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı hem App Store hem de Google play’den indirebilirsiniz.

zoosk arkadaşlık uygulaması

EDİTÖR BONUSU

blab

blab, insanların kimliklerinden ve görünüşlerinden bağımsız olarak, yalnızca fikirlerinin ve söylemlerinin önemli olduğu bir alan yaratmayı amaçlayarak 2015’de kuruldu. Diğer pek çok anonim uygulamada kontrol edil(e)meyen nefret söylemlerini değil, sevgiyi ve dayanışmayı destekleyen blab, kuruluşundaki ilkelerle anonim bir paylaşım ağı olarak varlığını sürdürüyor.

blab logo
Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Ela Nur Sarıçam

Ela Nur Sarıçam

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.