31 Aralık 2019

Milyonlarca Görsele Ulaşabileceğiniz 10 Ücretsiz Stok Görsel Sitesi

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Lisans ve telif ücreti ödemeden milyonlarca kaliteli görsele ulaşabileceğiniz 10 ücretsiz stok görsel sitesini listeledik. Bu web sitelerinde yer alan görsellerin yaratıcıları kullanıcılardan bir şey talep etmiyor olsalar da sanatçıların emeğini göz ardı etmemek gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için; görselleri kullanırken sanatçıya atıfta bulunabilir veya web sitelerine bağış yapabilirsiniz.

Pexels.com

2015 yılında kurulan Pexels, yüksek kaliteli görsel ve video arayanlar için en ideal stok görsel sitelerinden biri. Dış kaynaklardan da beslenen Pexels, zengin bir kütüphaneyle kullanıcılara hizmet ediyor.

pexels

StockSnap.io

Her hafta yeni fotoğraflarla zengin bir stok görsel arşivine sahip olan StockSnap, aradığınız özgün fotoğraflara erişmenize yardımcı olabilir.

stocksnap

Pixabay.com

Diğer ücretsiz ve telifsiz görsel stok sitelerini de dış kaynak olarak kullanan Pixabay, hem kişisel hem de ticari kullanım için zengin bir arşiv sunuyor.

pixabay

Reshot.com

Ticari ve kişisel kullanım için ücretsiz stok görsel kaynaklarından biri de reshot. Reshot, zengin ve öğün bir kütüphaneyle kullanıcılarına hizmet ediyor.

reshot

Gratisography.com

Ryan McGuire tarafından kurulan Gratisography, McGuire’nin fotoğraflarını içeriyor. Kullanıcılara ücretsiz ve telifsiz fotoğraflar sunan McGuire, her hafta yeni fotoğraflar eklemeye devam ediyor.

grafisography

Freerangestock.com

Freerange’in sunduğu yüksek çözünürlüklü stok görselleri, web sitesine ücretsiz üye olarak kullanabilirsiniz.

Freerange’de yer alan tüm görseller hem kişisel hem de ticari kullanıma uygundur. Ayrıca Freerange, web sitesinin arşivine katkıda bulunduğunuzda Google AdSense üzerinden gelir paylaşımı yapıyor.

freerange

Unsplash.com

Bir online pazarlama ajansı olan Crew tarafından kurulan Unsplash, ücretsiz stok fotoğraflar sunmasının yanı sıra Made With Unsplash bölümünde ilham alabileceğiniz grafik tasarım çalışmalarını da sergiliyor.

unsplash

Picjumbo.com

Her gün yeni fotoğrafların eklendiği Picjumbo, kişisel ve ticari kullanım için ücretsiz stok fotoğraflar sunan bir başka kaynak.

picjumbo

Lifeofpix.com

LEEROY reklam ajansı tarafından kurulan Life of Pix, kullanıcılara binlerce ücretsiz stok fotoğraf sunuyor. Ayrıca, Life of Pics’ten de ulaşabileceğiniz Life of Vids, yine aynı şekilde, tamamen ücretsiz stok videolar içeriyor.

lifeofpix

burst.shopify.com

Çok sayıda kategoride geniş bir stok görsel arşivine sahip olan Burst, hem düşük hem de yüksek kalitede görseller sunuyor. Buna ek olarak, çeşitli girişimcilik fikirleri için ilham kaynağı olabilecek görsel ve tasarımlar da sunuyor.

burst

BONUS 1

Kaboompics.com

UI tasarımından yıldız fotoğraflarına kadar daha önce karşılaşmadığınız pek çok görsele ulaşabileceğiniz KaboomPics, renk arama motoruyla ihtiyacınız olan görselleri daha kolay bulmanızı da sağlıyor.

kaboompics

BONUS 2

Canva.com

2012 yılında kurulan Canva, basitleştirilmiş bir grafik tasarım aracı olmasının yanı sıra ücretsiz görsellere ulaşabileceğiniz bir arşiv de sunuyor.

canva
Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.