20 Şubat 2022

Türk Televizyon Tarihinin En Absürt Yapımlarından Olan Kaygısızlar Dizisinin 10 Unutulmaz Karakteri

İpek Usta

~3dk

Memnun Kaygısız

Ercan Yazgan’ın canlandırdığı baş karakter; dizinin isim babası ve zavallı İsmail’in askerlik arkadaşıdır. Hiçbir işte dikiş tutturamayan Memnun Kaygısız’ın üç eşi ve 36 çocuğu vardır. İstanbul’da askerlik arkadaşı İsmail’in evinde kira vermeden 40 nüfus yaşarlar.

memnun kaygısız

Berber İsmail

Halit Akçatepe’nin canlandırdığı Berber İsmail, Memnun Kaygısız’ın askerlik arkadaşıdır. İstanbul’da berber dükkanı işleten İsmail, Kaygısız ailesi gelmeden önce eşi Zeynep ile birlikte mutlu mesut yaşamaktadır. Çocuğu olmayan çift, bir anda kendilerini 36 çocuklu bir aile ile yaşarken bulur. Memnun Kaygısız İsmail’e ‘tertip’ diye hitap etmektedir.

kaygısızlar berber ismail

Sabriye Kaygısız

Ayşen Gruda’nın canlandırdığı Sabriye Kaygısız, Memnun Kaygısız’ın ilk eşidir. En büyük eş olduğunu için kendini rütbeli görür. Dizinin önemli karakterlerinden biri olan Eleman’ın da annesidir.

kaygısızlar

Kültigin Abi ve Çetesi

Mahallenin kabadayısı olan Kültigin Abi (Şoray Uzun) ve çetesi, Eleman’ın korkulu rüyasıdır. Ayrıca Hostes Burcu’nun da abisi olan Kültigin, dizinin en sevilen karakterlerinden biridir. Kürşat (Tevfik İnceoğlu) ve Alper (Ömer Duran) çetenin diğer iki karakteridir.

kültigin abi kaygısızlar

Eleman

Memnun Kaygısız ve Sabriye Kaygısız’ın en büyük çocuğu olan Eleman (Yalçın Avşar), Hostes Burcu’ya aşıktır. Bir fast food dükkanında çalışan Eleman, zaman zaman çalışkanlığı sayesinde ‘ayın elemanı’ olur.

kaygısızlar eleman

Zeynep

Gülçin Hatihan’ın canlandırdığı Zeynep, İsmail’in eşi ve dizinin en naif karakteridir.

zeynep kaygısızlar

Terbiye Kaygısız

Ülkü Duru’nun canlandırdığı Terbiye Kaygısız, Memnun Kaygısız’ın ikinci eşidir.

Kafiye Kaygısız

Çiçek Dilligil’in canlandırdığı Kafiye Kaygısız, dizinin baş karakteri Memnun Kaygısız’ın üçüncü ve en genç eşidir.

Hostes Burcu

Eleman’ın büyük aşkı olan Hostes Burcu (Damla Özen), tıpkı Eleman gibi bir fast food restoranında çalışır ve mahallenin kabadayısı olan Kültigin Abi’nin kız kardeşidir.

kaygısızlar burcu

Hacı Gaffur

Rıza Pekkutsal’ın canlandırdığı Hacı Gaffur karakteri, İsmail’ın ev sahibidir. Evinde 40 nüfuslu Kaygısızlar’ın kalmasını istemediği için, İsmail’e sürekli “Papua Yeni Gine’den yeğenim gelecek boşalt evi”, “Uganda’dan torunum gelecek boşalt evi” diye yalanlar söyleyen zat-ı muhteremdir.

kaygısızlar hacı gaffur
Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
İpek Usta

İpek Usta

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.