20 Ekim 2017

Akdeniz Bölgesi’nde En Fazla Tercih Edilen 10 Kamp Alanı

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Olympos, Antalya

Akdeniz Bölgesi’nde en fazla tercih edilen kamp alanlarından bir tanesi Olympos. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle çok sayıda kampçının ilk tercihi olan Olympos’ta, çadır ve karavan kampını tercih edebileceğiniz gibi ağaç evlerin bulunduğu kamp tesislerinde de konaklayabilirsiniz.

Salda Gölü, Burdur

Bir tatlı su gölü olan Salda Gölü, eşsiz manzarasıyla kamp yapmak isteyenler için en ideal seçeneklerden biri. Salda Gölü’nde hem çadır ve karavanınızla kamp alanlarında konaklayabilir hem de tesislerde kalmayı seçebilirsiniz.

Kaş, Antalya

Kamp alanları bakımında Türkiye’nin en fazla seçenek sunan şehirlerinden bir olan Antalya’da kamp yapmak isterseniz en iyi seçeneklerden biri de Kaş. Birden fazla kamp tesisi bulunan Kaş’ta karavan ve çadır alanlarında kalabileceğiniz gibi tesiste yer alan bungalovlarda da konaklayabilirsiniz. İlçe merkezine yakın olması sebebiyle ihtiyaçlarınızı da kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Deregöl Dağı, Isparta

Doğal ve el değmemiş bir kamp alanı olan Deregöl Dağı’a giderken kamp gereçlerinizi unutmamalısınız. Deregöl Dağı, uzun yürüyüşler için de uygun bir alan.

Adrasan, Antalya

Olympos’un rakibi Adrasan da Akdeniz Bölgesi’nde en fazla tercih edilen kamp bölgelerinden biri. Olympos kadar popüler olmadığı için daha tenha olan Adrasan, hem çadır hem de karavan kampı için uygun.

Pek çok tesisin yer aldığı Adrasan’da ihtiyaçlarınıza kolaylıkla ulaşabilir, tesislerde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Taşucu, Mersin

Akdeniz’in saklı cennetlerinden biri kabul edilen Taşucu, hem çadır hem de karavan kampı için en ideal seçeneklerden biri. Doğayla iç içe olmayı ve sessizliği tercih ediyorsanız ilk durağınız Taşucu olmalı. Kamp tesislerinin bulunduğu ilçede bungalovlarda da konaklayabilirsiniz.

Geyikbayırı, Antalya

Plaja, tırmanma alanlarına ve yürüyüş parkurlarına sahip olan Geyikbayırı’nda kamp tesisleri de bulunuyor. Antalya’ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olan Geyikbayırı’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hatay Kamp Alanları

Akdeniz’in kıyısında, tarihi ve doğal güzellikleriyle pek çok kampçının dikkatini çeken Hatay’da, sahil kenarında ve Asi Nehri’nin çevresinde çeşitli kamp alanları ve kamp tesisleri bulunuyor.

Anamur, Mersin

Çok sayıda kamp alanı ve tesisiyle Mersin de kampçılar için en ideal şehirlerden biri. Doğayla iç içe olmak, doğayı gözlemlemek ve kalabalıktan uzakta tatil yapmak istiyorsanız, Anamur’daki kamp tesislerinde çadır veya karavanınızda konaklayabilirsiniz.

Manavgat, Antalya

Antalya’da kamp alanları bakımından zengin olan bir başka ilçe, Toros Dağları’yla çevrili olan Manavgat. Torosların eteklerinde, eşsiz kumsallarıyla dikkat çeken Manavgat, kamp alanları ve tesisleriyle en fazla tercih edilen kamp bölgelerinden biri.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.