20 Ekim 2017

2016 Dövme Trendleri

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Dövmeler de, moda sektöründe olduğu gibi, zamanla değişiyor ve çeşitleniyor. Kimi zaman sanat akımları dövmelere dahil olurken kimi zaman değişen yaşam şekilleri sahip olacağımız dövmelere etki edebiliyor.

Minimal Dövmeler

2016 dövme trendleri arasında ilk sırayı minimal dövmeler alıyor. Giderek daha fazla tercih edilen minimal dövmeler 2017’de de trend olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Çizgi Dövmeler

Minimal bir tasarım olan çizgi dövmeler, 2016 dövme trendleri arasında ikinci sırayı alıyor. Bu sade dövmeleri giderek daha fazla insanın vücudunda görmeye başlıyoruz. 2017’de de çizgi dövmelerin trend olmaya devam edeceğini düşünmekte haksız değiliz sanırım?

İkizleme ya da Çift Pozlama (Double Exposure) Dövmeler

Fotoğraf ve sinema sanatlarında kullanılan çift pozlama ya da üst üste çekme tekniğinin kullanıldığı double exposure dövmeler 2016 yılında en fazla tercih edilen dövme çeşitlerinden biriydi.

Kübik Dövmeler

Pablo Picasso tarafından başlatılan Kübizm akımı dövmelerde de yaşam buldu. Son yıllarda giderek daha fazla tercih edilen kübik dövmeler, gelecek yıllarda da ilgi çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

Geometrik Dövmeler

Dövme meraklılarının vücutlarına eklemeye başladıkları bir diğer dövme çeşidi ise geometrik dövmeler. Geometrik dövmelerin 2016’da olduğu gibi 2017’de de dövme trendleri arasında yer almaları şaşırtıcı olmayacaktır.

Hiper Canlı Dövmeler

2016 dövmelerde siyah ve grinin yerini canlı renklere bıraktığı bir yıl oldu. Canlı, parlak renklerin kullanımı giderek artıyor ve renklerin kullanıldığı yeni dövme akımlarının da yolu açılıyor.

Sürrealist (Gerçeküstücü) Dövmeler & Optik İllüzyon Dövmeleri

2016’da kübik dövmelerin yanı sıra sürrealist dövmeler de popülerlik kazandı. Hem siyah ve gri tonlarını hem üçboyutlu tasarımları hem de soyut stilleri barındıran sürrealist dövmeler, hayal ettiklerinizi bedeninize taşımak için mükemmel bir seçim olabilir.

Benzer bir şekilde optik illüzyon dövmeleri de hayal gücüyle oynuyor ve genellikle üçboyutlu yapılan bu dövmeler giderek daha fazla tercih ediliyor.

Karartma Dövmeler

Dövme evrimindeki köşe taşlarından biri olan karartma dövmeler, gelecek yılların da trendi olmaya aday.

Suluboya Dövmeler

Son zamanlarda en fazla tercih edilen ve büyük olasılıkla uzun yıllar boyunca trend olmaya devam edecek bir diğer dövme çeşidi ise suluboyadan esinlenerek yapılan dövmeler.

Mandala Dövmeler

2016’da popülaritesi giderek artan ve 2017’de de trend olmaya devam edecek bir diğer dövme çeşidi, özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ve bütünlüğü simgeleyen mandala dövmeler.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.