19 Mart 2021

10 Umut Vadeden Erkek Voleybol Oyuncusu

Düşlem Gökgöz

~4dk

Bu yazımda, voleybola altın çağını yaşatacağına inandığım, 2000 ve sonrasında doğan, 10 başarılı erkek voleybol oyuncusundan bahsedeceğim. Eminim ki, gelecekte birçoğunun ismini daha sık duyacağız.

Kaan Gürbüz

Kaan Gürbüz 2001, İstanbul doğumlu. Şu anda Altekma Spor Kulübü’nde pasör çaprazı olarak görev alıyor. Uzun boyunun avantajını, gerek blokları gerekse smaçlarıyla gösteren Kaan, gelecekte hem milli takımda hem de spor kariyerinde adını epeyce duyuracağa benziyor.

Taha Erden Muric

2002, İstanbul doğumlu Taha Erden Muric, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün alt yapısından yetişmiş bir sporcu. Şu anda Tokat Belediyespor’da kiralık olarak forma giyiyor. Smaçör olarak görev alan Taha, tam bir takım oyuncusu.

Taha Erden Muric

Halit Kurtuluş

Arkasspor’dan tanıdığımız Halit Kurtuluş, 203 cm’lik boyuyla orta oyuncu mevkiinde görev alıyor. Halit, 2002 doğumlu ve şu an TVF 1. Lig ekiplerinden Saint Joseph’de forma giyiyor. Halit’in en dikkat çeken özelliği ise, oldukça yükseğe sıçrayabilmesi.

Efe Mandıracı

Efe Mandıracı, 2002 Kuşadası doğumlu. Arkasspor’da smaçör görevinde olan Efe, küçük yaşına rağmen bu kadar sakin ve profesyonel kalabilen nadir oyunculardan. 2 metreyi aşkın boyunun avantajıyla, ligde savunması en zor oyunculardan biri.

Efe Bayram

Gerek oyun olgunluğu, gerekse görünüş olarak Efe’nin 2002’li olduğuna inanamazsınız. Halkbank Spor’da smaçör olarak forma giyen Efe Bayram, şimdiden mili takımımızın vazgeçilmez oyuncularından birisi oldu. Gelecekte onun ismini de çok duyacağız, öyle gözüküyor.

Berk Dilmenler

Bu listede yer alan en küçük isim, 17 yaşında olan Berk Dilmenler. Bursa Büyükşehir Belediyespor’da pasör çaprazı olarak görev alan Berk, milli takımda da forma giyiyor.

Selim Kalaycı

Selim Kalaycı, 2000 doğumlu ve Galatasaray’da pasör çaprazı olarak görev alıyor. 206 cm’lik boyunun avantajını iyi kullanan Selim, Efeler ligindeki en iyi hücumcu yüzdesine sahip oyuncu.

Ahmet Tümer

Ahmet Tümer, 2001 doğumlu ve Altekma’nın orta oyuncusu. Şu anda, ligdeki 84 blok ile en iyi blokör konumunda. Savunmalarıyla takımının başarısında büyük rol oynayan Ahmet, eminim gelecekte daha iyi yerlerde olacaktır.

Ahmetcan Büyükgöz

2000 doğumlu olan Ahmetcan Büyükgöz, İnegöl Belediyespor’da smaçör olarak oynuyor. Takım oyununda oldukça aktif olan Ahmetcan’ın, ileride milli takımımıza da çok katkı sağlayacağına eminim.

Arda Bostan

Arda Bostan, 2002 İstanbul doğumlu. Şu anda Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde pasör olarak görev alan Arda, küçük yaşına rağmen başarlarla dolu bir kariyere sahip. Şimdiden gözleri dolduran Arda’nın ileride milli takımızın vazgeçemezlerinden olacağına inanıyorum.

Not: Sıralamada herhangi bir kriter baz alınmamıştır.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Düşlem Gökgöz

Düşlem Gökgöz

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.