20 Ekim 2017

10 Maddede İnsanlığın Doğuşunun Burcu: Yengeç

Burcu Tur Yüksel Akay

~2dk

Yengeç Burcu

Yaşam ve ölümün sırrını kendinde birleştiren, en gizemli burç. Duyguların, bereketin ve hafızanın temsilcisi.

Yengeç burçları üstün sabırları, yoğun merhamet ve şefkatleri; iyi niyetli ve yardımsever oluşlarıyla dünyanın en iyi dostları ve aile üyeleridir. Ayrıca tutarlı tavırları; sorumluluk sahibi, güçlü, duyarlı ve anlayışlı oluşları ile herkesin yanında olmak isteyeceği insanlardır.

Mantıklarından çok sezgilerini kullanırlar. Duygusal derinlikleri olaylardan diğer insanlara göre daha fazla etkilenmelerine sebep olur.

Güvenlik arayışları, yengeç burçlarının çalışkan, her zaman daha iyisini isteyen insanlar olmalarını sağlar. Yumuşak görünmelerine rağmen rekabetçi bir yapıları vardır.

Olumsuz durum ve olaylar karşısında güçlü duruşlarını kaybetmez, duygusal olarak sarsılsalar bile kararlılıkla olumsuzlukların üstesinden gelirler.

Bir sorun eğer onların varlıklarını tehdit ediyorsa ya da kısıtlanmalarına sebep oluyorsa ele alırlar ve sorunlarını diğer insanlarla paylaşmak yerine kendilerini toplumdan soyutlayarak çözüm bulmaya çalışırlar.

Tartışmaktan, eleştirilmekten, taraf olmaktan kaçınırlar. Bu yüzden insanların söylediklerine genellikle itiraz etmez ve kabullenirler.

Gösterişli, sempatik, saygın ve dikkat çekici yapıları ile insanları kolaylıkla etki altına alabilirler.

Bir yengeç burcunu sadece sevgiyle harekete geçirebilir veya yönlendirebilirsiniz. Zorla ya da baskı altında herhangi bir şey yapmaları neredeyse imkansızdır.

Evini kalesi olarak gören, ailesine ve ailesi kabul ettiği dostlarına fazlasıyla düşkün olan, yardıma ihtiyacınız olduğunda bir kurtarıcı gibi ortaya çıkan, arkadaş canlısı ve güvenilir ‘o’ kişi büyük olasılıkla bir yengeç burcudur.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.