28 Nisan 2021

10 Maddede Beklenen Yapım: How I Met Your Father

Sosyaliize

~6dk

Bu listemde, ilgiyle izlenen How I Met Your Mother (Annenle Nasıl Tanıştım) dizisinin devamı niteliğinde olan How I Met Your Father (Babanla Nasıl Tanıştım) dizisi hakkında bilgi vermek istiyorum. 

Doğrusunu isterseniz, dizi duyurulduğu andan itibaren oldukça merak uyandırdı ve HIMYM izleyicileri tarafından dört gözle bekleniyor. 

How I Met Your Dad

Öncelikle, 2014 yılında yayınlanan, önemli rollerini Nicholas D’Agosto, Jake Ferree ve Greta Gerwig’in paylaştığı bir TV filmi olan How I Met Your Dad ile How I Met Your Father dizisinin birbirinden tamamen farklı yapımlar olduğunu belirtmek gerekiyor.

how i met your dad

How I Met Your Father

Yeni dizi için eleştirmenler, How I Met Your Mother’ın spinn off’u, demişler. Yani dizinin birebir devamı olmamakla birlikte, HIMYM’dan büyük oranda esinlenme söz konusu. Ayrıca How I Met Your Father için How I Met Your Mother’ın yepyeni bir senaryo ile günümüz şartlarına uyarlanmış hali diyebiliriz. 

how i met your mother

Hilary Duff

Filmin başrolünde, Disney’in Lizzie McGurie’si ve Gossip Girl (Dedikodu Kızı) dizisinin Olivia’sı olarak tanıdığımız Hilary Duff yer almakta. Duff, How I Met Your Father’da canlandıracağı yeni rolü hakkında şunları söylüyor:

‘Kariyerimde harika karakterleri canlandırdığım için inanılmaz derecede şanslıydım ve Sophie rolünü üstlenmeyi dört gözle bekliyorum.’

hilary duff

Dizinin Hikayesi

Dizinin hikayesi kısaca şu şekilde özetlenebilir; Sophie (Hilary Duff) yıllar yıllar sonra oğluna babasıyla nasıl tanıştığını anlatır. Fakat bu anlatışta, takdir edersiniz ki, her şey süt-liman gitmez. Aşkın yanı sıra kavgalar ve duygusal anlar da yaşanmıştır ve çiftin küçük oğulları bunlardan haberdar olacaktır. Ayrıca Sophie, oğluna, dizi boyunca babası hakkında hiç bilmediği detayları da anlatmış olacak.

Dizinin Yapımcıları

How I Met Your Father’ın yapımcıları, This Is Us’tan tanıdığımız Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger. Ayrıca yapımcılar arasında How I Met Your Mother’ın yönetmenleri olan Carter Bays ve Craig Thomas’ı da görüyoruz.

how i met your father yapımcılar

How I Met Your Mother (HIMYM)

2000’li yıllara damgasıı vurmuş dizilerden biri olan How I Met Your Mother, 2005 ile 2014 yılları arasında ABD’nin ulusal kanalı CBS’de gösterime girdi. 

Toplam 9 sezon süren dizinin başrollerinde; Josh Rasor, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris ve Jason Segel yer alıyordu.

how i met your mother

HIMYM Finali

How I Met Your Mother dizisinin son bölümünü izleyenler hatırlayacaktır, filmin sonunda yaşlı ve gizemli anne bir anda açığa çıkıyor ve ‘mesele hiç de sandığınız gibi değil, çocuklar!..’ anaçlığıyla, ilgileri bir anda üstüne çekiyor.

How I Met Your Father’in, HIMYM’da izlediğimiz senaryonun sil-baştan kurgulanımı olmayacağı yani; HIMYM’ın senaryosunun birebir anne ağzına aktarımı olmayacağı söyleniyor. 

Görünen o ki; yeni diziye dinamik, renkli bir hava katacaklar ve How I Met Your Father, How I Met Your Mother’ı aratmayacak.

HIMYM’nin Finalinin Ardından…

How I Met Your Mother dizisi, dokuzuncu sezon finalinin ardından yayından kalkınca HIMYM izleyicileri o kadar çok üzülmüş ki; yapımcılar, diziye “mutlu son” damgası vuracak bir de film çekmişler. İşte, bu film 2014’de gösterime giren How I Met Your Dad’di.

Filmde eşinden yeni ayrılan ve sıklıkla arkadaşlarıyla New York sokaklarında vakit geçirmekten hoşlanan Sally’nin macerası anlatılıyor. Sally, daha ne olduğunu bilmeden bir anda kendini yeni, heyecan verici bir aşk hikayesinin ortasında buluyor.

Gösterim Zamanı

Yapımcılar, dizinin 2021 sonunda gösterime girebileceği müjdesini veriyor. Film ABD’nin uluslarası yayın kuruluşu olan hHulu TV ‘de yayınlanacakmış. Keza izleyeni sıkmayan canlı teması ve 20-25 dakikalık kısa bölümleriyle izleyeni ekranda tutmayı başarabileceğini umuyoruz. 

Dizinin birinci sezonu 10 bölümden oluşacak. Ve yayınlandığı tarihten itibaren Netflix, BluTV gibi uydu yayınlarından da izlenebilecek.

Son olarak;

Doğrusunu isterseniz 2014’de HIMYM final yaptığında; dizinin How I Met Your Father versiyonu da çekilecek mi, sorusu hep varmış.

Bilirsiniz, bir diziden efsane yaratmak pek de kolay bir iş değildir. Görünen o ki, HIMYM ekibi tam olarak bunu başarmış.

Umuyoruz aynı ekip, tam takır yeni dizide de izleyicilerini şaşırtmaya ve eğlendirmeye devam eder ve reyting radarlarında kendisinden beklenen başarıyı gururla yansıtabilir.

Kendilerine bol şans diliyoruz. 🙂

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Sosyaliize

Sosyaliize

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.