16 Aralık 2021

10 Maddede Aura Nedir ve Auramızı Negatif Etkilerden Nasıl Koruyabiliriz?

Yağmur Bektaş

~5dk

Editör Notu: Genel bir ifadeyle; -spritüal inançlara göre- aura ya da enerji alanı, bir canlıyı ya da nesneyi çevrelediği düşünülen renkli bir yayılımdır.

Yaşadığımız evrendeki tüm canlıların davranışları, görünüşleri ve düşünceleri birbirinden farklıdır. Herkesin karakter özelliği birbirinden kolaylıkla ayrılabilir. Bu farklılık auranın oluşumu için yetmektedir.

Aura, vücumuzdan yayılan ve çevremizi saran etkili bir enerjidir. Enerjisi yüksek olan insanlarda auranın temiz ve yüksek olduğu hemen anlaşılır. Auramızı temiz tutarsak daha mutlu ve pozitif bir hayat yaşayabiliriz. Farkında olmasak da; genel tutumumuz , olaylara bakış açımız ve çevreye verdiğimiz enerji tüm hayatımızı etkiler. Biz de bunu auramız yoluyla yansıtırız.

Ben de sizin için auramızı temiz tutmaya, yükseltmeye ve negatif etkilerden korumaya yardımcı olabilecek 10 öneri hazırladım:

Pozitif Düşünmek

Düşüncelerimiz hayatımızı büyük ölçüde etkiler. Çekim yasasına göre, neyi düşünürsek hayat bize onu verir. Sürekli geçmiş kötü günleri hatırlarsanız hayat onu vermeye devam edecektir. Hayal kurun, iyi günlerinizi hatırlayın ve geçmişte kalmadan içinde bulunduğunuz anı yaşamaya odaklanın.

Meditasyon Yapmak

Meditasyon yapmak enerjimizi yükseltir; auramızı temizler, güçlendirir ve zihnimizi şifalandırır.

Dinlendirici şarkılar dinlemek, doğada kendini ve doğayı dinlemek, resim çizmek de meditasyon yapmak olarak düşünülebilir.

Ruhunuzu dinlendirin ve mümkün olduğunca doğayla iç içe olmaya çalışın.

Zihninizi Sakinleştirin: Evde Meditasyon Nasıl Yapılır? yazımız da ilginizi çekebilir.

Özgüven

Kendine güvenen insanın yapamayacağı bir şey yoktur. Aura, özgüvenden beslenir. Kendinizi sevmek, yüceltmek ve ilk önce ‘ben’ demek önemlidir. Yalnız özsevgi ile ego birbirine karıştırılmamalıdır.

Özgüvenli olmak insanlarla bizi yarışa sokmaz. Bir şeyi kanıtlamamıza gerek yoktur. Biz kendimize güveniyoruzdur ve bunu herhangi birinin bilmesine gerek yoktur.

Su

Su için, duş alın, suyla konuşun, suya dileklerinizi fısıldayın. Suyun enerjisi çok yüksektir ve kolayca auramızı temizleyebilir.

Kişisel Bakım

Bir insan kendine baktığı sürece diğer insanlar için de var olabilir. Saçına, kıyafetine, yüzüne, vücuduna herkesin dikkat etmesi gerekir.

Temizliğimize, kişisel bakımımıza ve sağlığımıza dikkat etmemiz, auramızı da temizleyecektir.

Doğal Taşlar

Her doğal taşın farklı bir enerjisi vardır. Bunu hayatımıza çekebilmek için yanımızda, evimizde, iş yerimizde, çantamızda ihtiyacımız olan enerjiyi taşıyan taşlara yer verebiliriz.

Dua Etmek

Dua çok güçlü bir enerjidir. Dileklerimizi inandığımız yaratıcıya iletebilirsek biz de güçleniriz. Hem kendi iyiliğimiz hem de diğerlerinin iyiliği için dua etmeliyiz. Ayrıca sahip olduklarımızın değerini bilmek ve şükretmek de auramızı temiz tutar.

Hayatımızdan çıkaracaklarımız…

Çevrenizde negatif enerji taşıyan kişileri ve nesneleri hayatınızdan çıkarın. Kıskanç, sizin kötü ruh halinizden beslenen, negatif düşünceli insanlardan kurtulun. Olumsuz alışkanlıklarınızdan vazgeçin.

Sesler

Ses çok güçlü bir frekanstır. Başınıza gelmesini istediğiniz güzel şeyleri ona sahipmiş gibi sesli olarak söyleyin ki siz de duyun. Evren size istediğinizi verecektir. Olumlama yapın. Bu, hayatınızda kötü giden şeyleri olumluya çevirmenize yardımcı olacaktır. Ruhunuz da bu sesten beslenecek ve auranıza yansıtacaktır.

Kokular

Parfümler, tütsüler ve aromatik yağlar gibi hoş kokuları vücudunuzda, evinizde, giysilerinizde kullanın. Ruh halinize iyi gelen hoş kokular auranızı temiz tutmanıza yardımcı olacaktır.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Yağmur Bektaş

Yağmur Bektaş

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.