20 Ekim 2017

10 Film Temalı Otel

Burcu Tur Yüksel Akay

~5dk

Dünya üzerinde çok sayıda konsept, hatta film konseptli otel bulunuyor. Ayrıca; bazı odalarını film karakterlerinden, aktris ve aktörlerden esinlenerek dekore eden oteller de mevcut. Listemizdeki oteller ise, tüm ayrıntıları belirli bir filme göre dizayn edilmiş; mimarisinden peyzajına kadar belirli bir konseptle inşa edilmiş otelleri kapsıyor.

Seven Otel, Paris-Fransa

Fransa’nın başkenti Paris’in merkezinde bulunan Seven Otel’in konsepti James Bond filmlerine dayanıyor. Odalarından barına, spasından mağazalarına ve restoranına kadar tüm otel zarif, şık ve karizmatik James Bond tarzını yansıtıyor.

James Bond gibi hissetmeyi kim istemez ki?

Georgian House Otel, Londra-İngiltere

Georgian House Otel, Harry Potter’ın büyülü dünyasına girmek isteyenler için hazırlanmış. Filmde ve kitapta yer alan pek çok ikonik nesneye yer veren otel, Londra’nın merkezinde bulunuyor.

The Hobbit House, Montana-ABD

Amerika Birleşik Devletleri, Montana’da bulunan The Hobbit House Bilbo’nun evine benzeyen odaları ile hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit kitap ve filmlerinin hayranlarına hitap ediyor. Otel, Tolkien’in dünyasını deneyimleme fırsatı sunuyor.

Wonderland House, Brighton-İngiltere

Lewis Carrol’un Alice Harikalar Diyarında eserinden uyarlanan filmin çok sayıda hayranı var. Alice’in dünyasında bir geziye çıkmak isteyenler için otel Brighton, İngiltere’de hizmet veriyor.

Pelirocco Otel, Londra-İngiltere & Sidi Driss Otel, Matmatat-Tunus

Aynı filmden esinlenen fakat iki farklı temaya göre düzenlenen Pelirocco ve Sidi Driss Otelleri ise Star Wars’tan esinlenmiş.

Londra’da bulunan Pelirocco Otel, küçükten büyüğe çok sayıda hayranı bulunan filmdeki karakterlerden ve farklı gezegenlerden esinlenilerek dizayn edilmiş. Otelin Dark Vader temalı odası en dikkat çekicileri arasında yer alıyor. Ayrıca otelde filmleri izleme şansınız bulunuyor.

Matmatat’ta bulunan Sidi Driss Oteli ise gerçek hayatta Tatooine’de hissetmenizi sağlayacak bir konsepte sahip. Otelde Luke Skywalker’ın çocukluğunu geçirdiği gezegende olduğunuzu hissedebilirsiniz. Üstelik Sidi Driss Otel, yüzyıllar önce inşa edilmiş bir yapıyı kullanıyor.

Rivoli Cinema Hostel, Porto-Portekiz

Portekiz’in Porto kentinde bulunan Rivoli Hotel, sizi hayran olduğunuz sinema filmlerinin dünyasına taşımayı amaç edinmiş. Tüm sosyal alanları ve odaları farklı filmlerin posterleri ve filmlerde kullanılan renk skalası ile dizayn edilen hostelde Ölü Gelin’den Otomatik Portakal’a ve Buz Devri’ne kadar çok sayıda filmin afişiyle donatılmış odalarda kalabiliyorsunuz.

Jzauruss Otel, Beppu-Japonya

Beppu, Japonya’da bulunan ve Steven Spielberg’in unutulmaz film serisi Jurassic Park’tan esinlenilerek inşa edilen Jzauruss Otel, filmin içinde olduğunuz duygusunu yaşatmaya aday.

Roxy Otel Tribeca, New York-ABD

New York, ABD’de bulunan Roxy Otel’in ismi New York tarihinden doğmuş. Sinema tutkunlarını büyülemeye aday olan otelin misafirleri arasında iş adamlarının yanı sıra çok sayıda ünlü yönetmen, aktör ve aktris de bulunuyor. 20’lerin sinema salonlarını, 90’ların dans kulüplerini anımsatan; sanatın, müziğin ve sinemanın iç içe olduğu otelde Craig Robinson’dan esinlenilerek düzenlenmiş misafir odaları; Paul’s Kokteyl Salonu ve The Django Caz Klübü bulunuyor.

Disney’s Art of Animation Resort, Florida-ABD

Favori Disney ya da Pixar Film karakterlerinizi ziyaret edebiliyor; Toy Story, 101 Dalmaçyalı ya da Ariel, Deniz Kızı konseptli oda ve yapılarda konaklayabiliyorsunuz. Disney World içinde kalabileceğiniz farklı konseptlerde çok sayıda otel seçeneği de mevcut.


Capsule Otel, Scheveningen-Hollanda

Capsule Otel’in odaları iki kişilik filikalardan oluşuyor. Kaptan Philip filminden esinlenilen ve Scheveningen, Hollanda’da bulunan otel, sanatçı Denis Oudendijk tarafından tasarlanmış.

Her bir odası 4.25 metrekareden oluşan otelde; hamak, balık ağı ve battaniye alabiliyorsunuz ayrıca odaların içinde DVD oynatıcı gibi lüks cihazlar da bulunuyor.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.