27 Eylül 2022

Targaryen Soyağacı: 10 HOTD Karakterine Yakından Bakış

Anonim

~3dk

2011 ve 2019 yılları arasında yayınlanan sekiz sezonuyla ortalığı kasıp kavuran Game of Thrones evrenine 21 Ağustos’ta yayınlanan House of the Dragon ile geri dönüş yaptık. Geri dönüş derken, House of the Dragon’un Game of Thrones’ten iki yüz yıl önceki Westeros’u ve o dönemin Demir Taht hükümdarı Targaryen hanedanını konu aldığının altını çizelim.

George R.R. Martin’in Fire and Blood yani Ateş ve Kan adlı kitabından uyarlanan dizi, şimdiden ikinci sezon onayını aldı. House of the Dragon’un 6. Bölümü bu hafta yayınlandı. Game of Thrones’ta olduğu gibi House of the Dragon’da da kimin kim olduğu konusunda kafanız karışmış olabilir.

Targaryen Soyağacı

ExpressVPN’in Targaryen soyağacını detaylarıyla ortaya koyduğu infografiği inceleyebilirsiniz:

Kral Viserys Targaryen

Kral Jaeharys’in Demir Taht varisi olan torunudur. Kral Jaeharys sağlığının kötüye gittiği dönemde hiçbir erkek çocuğu olmadığı için Büyük Konsey’in Demir Taht’ı yönetmesini istemiştir ve konsey de Viserys’i kral olarak seçmiştir.


Prenses Rhaenyra Targaryen

Gençliği Milly Alcock, yetişkin dönemi Emma D’arcy tarafından oynanan Prenses Rahenyra, Kral Viseryrs’in ilk çocuğudur. Demir Taht’ın varisidir. Ejderha binicisidir.

Prens Daemon Targaryen

Kral Viserys’in kardeşi olan Prens Daemon Targaryen ejderha binicisidir ve iyi bir savaşçıdır.

Otto Hightower

Game of Thrones’te Ned Stark’ın Robert Baratheon’un olduğu gibi kralın sağ kolu olan Otto Hightower, Prens Daemon’u sevmez, krala sadıktır. Kızını kral ile evlendirir.

Alicent Hightower

Gençliği Emily Carey, yetişkinliği Olivia Cooke tarafından oynanan Alicent, Otto’nun tek kızıdır ve Kral Viserys ile evlendikten sonra Yedi Krallığın Kraliçesi olmuştur.

Ser Criston Cole

Harika savaş becerilerine sahip olduğu için yükselen Ser Criston Cole, Blackhaven’dan krallık hizmetkarı olan Lord Dondarrion’un oğludur.

Lord Corlys Velaryon (Deniz Yılanı)

Velaryon hanedanı Targaryen hanedanı gibi Westeros’un en eski hanedanlarındandır. Lord Coryls, dünyanın en büyük deniz kuvvetlerine sahiptir.

Prenses Rhaenys Targaryen

King Jaehaerys’in tahta varis olarak bıraktığı fakat konsey tarafından kadın olduğu için seçilmeyen Prenses Rhaenys, Lord Corlys Velaryon’un eşidir.

Jacaerys, Lucerys ve Joffrey

Prenses Rhaenyra’nın çocuklarıdır. En büyüğü Jace (Jacaerys), ortancası Luke (Luceyrs) ve en gençleri Joffrey’dir.

Aegon II

Kral Viserys’in ilk erkek çocuğudur. Annesi Kraliçe Alicent’dir. Yedi Krallık’ta birçok hanedan Aegon’un Demir Tahta oturması gerektiğini düşünür.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button

E-bültenimize kaydolun.