5 Ağustos 2019

Bilim ve Teknoloji Alanında Takip Edilmesi Gereken 10 Youtube Kanalı

Burcu Tur Yüksel Akay

~4dk

Barış Özcan

1974 doğumlu olan Barış Özcan, Abak.us kreatif medya ajans başkanı. Geçmiş yıllarda TRT, el-Cezire ve CNN Türk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yapan ve yöneten Özcan, YouTube’da kişisel belgesellerini yapmaya devam ediyor.

YouTube kanalında sanat, tasarım ve teknoloji hikayeleri de anlatan Özcan, aynı zamanda profesyonel bir keynote speaker ve TEDx konuşmacısı.

Barış Özcan’ı hem YouTube kanalından hem de web sitesinden takip edebilirsiniz.

barış özcan

Başka Bir Şey, Edelkrone Türkiye

Başka Bir Şey, Tomorrow (Yarın) ofisinden çıkan ürünlerin başlangıcından sonuna kadar geçirdiği tüm süreçleri izleyebileceğiniz bir YouTube kanalı

Ayrıca Edelkrone’un resmi YouTube kanalını da takip edebilirsiniz.

başka bir şey edelkrone

Murat Şen

1976’da, Ankara’da doğan Murat Şen, bildiklerini paylaşmak, zevk aldığı şeyleri birlikte üretmek, üretme kültürünü yerleştirmek ve gençlerin hobilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla açtığı YouTube kanalına aktif olarak içerik üretiyor.

Gelecek Araştırmaları Enstitüsü üyelerinden biri olan Murat Şen, aynı zamanda Mars Kampı isimli eğitim projesinin tasarımcısı ve uygulayıcılarından biri.

murat sen

Evrim Ağacı

Evrim Ağacı, 5 Kasım 2010’da Çağrı Mert Bakırcı öncülüğünde kurulan ve merkezi Ankara’da bulunan bir öğrenci topluluğu ve marka. Ülkemizin en büyük ve en popüler özgün içerikli bilim oluşumu olan Evrim Ağacı’nın çalışmaları, Avrupa Evrimsel Biyoloji Cemiyeti (European Society for Evolutionary Biology) tarafından desteklenmektedir.

Türkiye’nin en büyük evrimsel biyoloji oluşumu olan Evrim Ağacı’nı hem resmi web sitesinden hem de YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

evrim ağacı

Bilimfili

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenim görmüş bir grup öğrenci tarafından 1 Ekim 2014 tarihinde kurulan Bilimfili, kolektif ve akademik bir oluşum.

Hem dünyada hem de ülkemizde yapılan bilimsel araştırmaları anlaşılır bir dilde okurlarına sunan bilimfili’ni hem web sitesinden hem de YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

bilimfili

Popüler Bilim TV

Popüler Bilim TV, derin uzay, evren, bilim ve teknoloji belgeselleri yayınlayan bir YouTube kanalı.

popüler bilim tv

Gelecek Bilimde

Gelecek Bilimde, haftalık Twitch canlı yayınları, bilim insanlarıyla röportajlar ve video dersler yayınlayan bir bilim oluşumu.

gelecek bilimde

Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları

2012’de kurulan Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları, bilimi eğlenerek sevdirme misyonuyla hareket ediyor. Oluşumu hem web sitesinden hem de YouTube kanalından takip edebilirsiniz. 

çılgın fizikçiler ve bilim insanları

Lezzetli Robot Tarifleri

2013 yılında kurulan oluşum; elektronik, teknoloji ve kendin yap videoları yayınlıyor. İçerikleriyle her yaştan ve her kesimden insana elektronik ve yazılım öğretmeyi amaçlayan Lezzetli Robot Tarifleri, bir sosyal sorumluluk projesi.

Hem web sitesinden hem de YouTube kanalından takip edebileceğiniz Lezzetli Robot Tarifleri, videoların yanı sıra web sitesinde elektronik ve yazılım alanlarında makaleler de yayınlıyor.

lezzetli robot tarifleri

Basfi ile Deneysel Bilim

BASF Türk Kimya tarafından hazırlanan Basfi ile Deneysel Bilim, herkese göre basit ve anlaşılır videolarla bilimi sevdirmeyi amaçlıyor ve güncel videoları her hafta yayınlıyor.

basfi ile deneysel bilim
Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.