20 Ekim 2017

10 Maddede Hayallerin ve Derin Duyguların Temsilcisi Balık Burcu

Burcu Tur Yüksel Akay

~3dk

Balık Burcu

Sezgilerin, hayallerin ve renkli bir iç dünyanın temsilcisi, evrenin ayakları.

Yaşamın güzelliklerini kolaylıkla keşfedebilen balık burçları; müzikten, resimden, renklerden ve doğadan diğer burçların insanlarına göre daha fazla zevk alırlar.

Sevdiklerini her şeyin üzerinde tutarlar. Hayal kırıklığına uğrasalar bile ailelerine ve arkadaşlarına büyük bir bağlılık gösterirler. Tüm sevgi, merhamet ve şefkatlerine rağmen, özellikle arkadaşlıklarında, hataları kolay kolay affetmezler.

Balık burcu insanları genellikle konuşkandır ve insanları hikayeleriyle etkileri altına alabilirler. Kendi heyecanlarına başkalarını dahil etmek konusunda doğuştan yeteneğe sahiptirler.

Yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini iş yaşamına aktarabilen ve iş yaşamında bu becerilerini kullanabilen balıklar, büyük bir başarı gösterirler. Dünyaca ünlü pek çok sanatçının ve yazarın balık burcu olması da bu yüzden tesadüf değildir.

Balık burçlarının romantikliği ve sevme becerilerinin yüksekliği malumunuz. İnsanlara ilgi ve şefkat göstermek; onları anlamak ve insanların duygularının içine girebilmek konusunda büyük bir yetenekleri vardır. Çoğu zaman insanların sorunlarını çözülmesine rağmen balıklar, o sorunun yükünü taşımaya devam etmeye eğilimlilerdir.

Canlı, huzurlu, iyi niyetli, yumuşak ve merhametli olmalarının yanı sıra kolaylıkla karamsarlaşabilen, endişeli bir yapıları vardır. Bu yüzden sık sık motive olmaya ihtiyaç duyarlar.

Balık burcunda doğanlar kendilerini kolaylıkla gerçeklikten uzaklaştırabilir ve üzülmemek için çevrelerine uyum sağlayabilirler. Bunu yapamadıklarında ise olumsuz duygu durumları içine girerler.

Balık burcunu simgeleyen iki balık, balık burcunda doğanların çift karakterini anlatır. Kararsızlığı ile ünlü olan balıkların, akılları ve duyguları arasındaki savaş her daim devam eder ve duyguları hızla değişebilir.

Zodyak’ın son burcu, balıklar sanat dallarında gösterdikleri başarıyla ve doğayla kurdukları bağ ile dünyadaki güzellikleri insanlara göstermek için gelmişlerdir.

 

 

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.