20 Ekim 2017

10 Maddede Güzelliğin ve Sanatın Temsilcisi Boğa Burcu

Burcu Tur Yüksel Akay

~2dk

Boğa Burcu

Zenginliğin ve umudun burcu, evrenin boynu.

Sıcakkanlı, insancıl, kendisini olduğu gibi ifade etmeyi seven ve karşısındakinin doğal olmasını isteyen insanlardır boğalar. Sahiplenici ve koruyucu insanlardır; fazlasıyla da kıskançtırlar.

Genellikle ne istediklerini bilir; sorumluluk sahibi, kararlı ve istikrarlı olurlar. Zorluklar karşısında dirençlidirler.

Boğaların konfora, rahatlığa ve keyfe karşı büyük bir tutkuları vardır. Kaliteden hoşlanır ve yaşamlarını konforlu bir hale getirmek için çabalarlar. Fiziksel zevkler boğalar için önemlidir. Hayatı sindirerek, tadına vararak ve özümseyerek yaşarlar.

Zaman zaman alıngan ve bencil olabilirler.

Tanıdığınız en sabırlı ve inatçı insanları düşünün; büyük olasılıkla boğa burcudurlar. Hayallerini gerçekleştirmek ve hedeflerine ulaşmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar ve aldıkları bir karardan dönmeleri neredeyse imkansızdır. Her şeyin sonsuza kadar süreceğine inanabilirler.

Tutucu bir yapıları vardır. Yeniliklerden, risk almaktan ve değişimden pek hoşlanmazlar. Alışkanlıkları ve günlük rutinleri her şeyden önemli olabilir. Programlarına uygun olarak yaşamayı tercih ederler.

Genellikle sakin bir yapıları vardır. Boğaları sinirlendirmek oldukça zordur; ama bunun sebebi yalnızca sakin olmaları değil aynı zamanda dik başlılıklarıdır. Sinirlendikleri zaman da öfkeleri zarar verici derece şiddetli olabilir.

Duygularını dışa vurmaktan hoşlanmaz, güven duymadıkları sürece açıklamazlar. Tüm ilişkilerinde istikrara ve güvene ihtiyaç duyarlar. İlgi ve sevgi beklentileri süreklidir.

Güzelliğe, doğaya ve sanata düşkün olmalarının yanı sıra sanat eserlerinden anlar, doğada vakit geçirmeyi severler.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.