20 Ekim 2017

10 Maddede Dâhilerin Burcu: Kova

Burcu Tur Yüksel Akay

~3dk

Kova Burcu

Evrenin kan dolaşımı ve bacakları. Kardeşliğin, devrimin ve değişkenliğin temsilcisi.

Kova burçları sağduyulu, insancıl, arkadaş canlısı, uyumlu, içten ve sevgi dolu olmalarıyla hemen fark edilebilirler. Tüm bu özelliklerin yanı sıra ne zaman ne yapacaklarını kestirmek pek mümkün olmayabilir.

Güçlü bir iradeye sahip olan kova burcu insanları; azimle, yorulmadan ve vazgeçmeden hedeflerine ulaşmak için çalışırlar. İdealist bir yapıları vardır ve kolektif değerler için savaşırlar.

Abraham Lincoln, Jules Verne ve Mozart gibi dünyayı değiştiren, dünyada iz bırakan çok sayıda insanın kova burcu olması çok da şaşırtıcı değildir. Çünkü kova burcunda doğan insanlar, ütopyaların peşinden giden büyük ideallerin insanlarıdır.

Özgürlükleri ve bireysellikleri çok önemlidir. Dik kafalı, bağımsızlığına düşkün, asi ve isyankar kova burçları, yenilik ve macera peşinde koşarlar. Tüm bunlara rağmen her türlü zor durumdan kendilerini kurtaracak zeka ve beceriye sahiptirler.

Arkadaş grubunuzda, ailenizde en uç fikirleri ortaya atan genellikle kovalardır. Aşırılığa kaçan davranışları; ilerici ve radikal fikirleriyle hemen fark edilirler.

İlişkilerini iyi niyet, sevgi, içtenlik ve dürüstlük üzerine kurarlar. Herkesin derdine ortak olabilir, insanlara yardımcı olmak için çabalar ve toplum yararına hareket ederler. Bu özellikleri, her ortamda aranan insanlar olmalarını sağlar.

Tüm diğer hava burcu insanları gibi kova burçları da akılla kontrol edilemeyen duygu ve durumlardan kaçınırlar. Aşkı karmaşık bulur ve aşk yerine dostluğu tercih ederler.

Kova burçları geçerliliğini kaybetmiş kalıpları, düşünceleri ve sistemleri yıkıp yenisini kurmak için savaşırlar. İdeallerini gerçekleştiremezlerse, kendilerini toplumdan soyutlar ve içlerine kapanırlar.

Hayata alışılmış bakış açılarının dışında yaklaşan, modern ama aynı zamanda sabit fikirli olabilen, önyargılardan arınmış, herkesle kolaylıkla iletişim kurabilen, hem sosyal hem bireysel, idealist, taraf tutmaktan hoşlanmayan ve boş vakitlerini çok çeşitli etkinlik ve hobilerle doldurmayı başaran o kişi, büyük olasılıkla bir kova burcudur.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.