23 Ekim 2017

2016’nın En Başarılı 10 Erkekler Futbol Takımı

Burcu Tur Yüksel Akay

~3dk

FIFA’nın bütün ligleri göz önüne alarak yaptığı sıralamaya göre 2016 yılının en başarılı 10 erkekler futbol takımı:

Arjantin

‘La Albiceleste’ Beyaz ve Gök Mavisi takma adına sahip takımın kaptanı ve en yüksek skora sahip oyuncusu Lionel Messi. Stadyumu ise El Monumental olarak da adlandırılan Antonio Vespucio Liberti.

Brezilya

Canarinho (Küçük Kanarya), Verde-Amarela (Yeşil-Sarı) ve Pentacampeoes (Beş Kez Şampiyon) gibi isimlerle de anılan Brezilya Milli Takımı’nın koçu Tite. Bugüne kadar ki en başarılı oyuncusu ise Pelé.

Almanya

Natianalelf (Milli On Bir), DFB-Elf (On Bir DFB), Die Mannschaft (Takım) olarak da anılan Alman Milli Takımı’nın kaptanı Manuel Neuer ve en yüksek skora sahip oyuncusu Miroslav Klose.

Şili

La Roja (Kırmızı) olarak da isimlendirine Şili Milli Takımı, FIFA’nın tüm liglerdeki başarılarını değerlendirdiği 2016 dünya sıralamasında dördüncü sırada yer alıyor. Evi Estadio Nacional (Ulusal Stadyum) olan takımın kaptanı Claudio Bravo.

Belçika

De Rode Duivels, Les Diables Rouges ve Die Roten Teufel (Kızıl Şeytanlar) olarak da anılan Belçika Milli Takımı’nın kaptanı Eden Hazard ve stadyumu King Baudouin Stadyumu.

Kolombiya

Los Cafeteros (Kahve Yetiştiricileri) ve La Tricolor (Üç Renkli) olarak da anılan Kolombiya Milli Takımı’nın kaptanı James Rodriguez. En fazla skora sahip oyuncuları Radamel Falcao ve Arnoldı Iguaran. Takımın stadyumu ise Estadio Metropolitano Roberto Meléndez.

Fransa

Les Blues (Maviler), Les Tricolores (Üç Renkliler) ve La Sélection (Seçilmişler) olarak da isimlendirilen Fransa Milli Takımı’nın kaptanı Hugo Lloris ve stadyumu Stade de France.

Portekiz

Kaptanı Cristiano Ronaldo olan Portekiz Milli Takımı’nın en fazla skora sahip oyuncusu da Ronaldo’dur. Takımın stadyumu ise Estadio Nacional’dir.

Uruguay

Los Charruas (Uruguaylı) ve La Celeste (Gök Mavisi Olan) olarak da anılan Uruguay Milli Takımı’nın kaptanı Diego Godin ve stadyumları Estadio Centenario ve Montecideo.

İspanya

La Furia Roja (Kırmızı Öfke), La Furia (Öfke) ve La Roja (Kızıl Olan) olarak da anılan İspanya Milli Takımı’nın kaptanı Sergio Ramos.

Bu içeriği beğendiniz mi? Bunun gibi daha fazla içerik üretebilmemiz için bize Patreon´da destek olun. 🙂
10layn.com Patreon button
Burcu Tur Yüksel Akay

Burcu Tur Yüksel Akay

Tüm yazıları

E-bültenimize kaydolun.